Het goedkoopste kledinghuis van Nederland! [t£\ «'/'a CHEMISCH REINIGEN VERYEN 12 Provinciënhuis Amsterdam: Van Baerlestraat 19, telefoon 722286 Linnaeusstraat 26, telefoon 50011 Amstelveen: Dorpstraat 59, telefoon 4016 Het Nederlands elftal Het is opmerkelijk hoeveel heelmeesters toesnellen om de crisis van ons nationale top-voetbal (het Nederlandse elftal) te bezweren. Even merkwaardig hoe moeilijk wij afscheid kunnen nemen van onze „vedetten". Maar het probleem is er dan ook wél naar. Elek Schwartz de enige ver antwoordelijke persoon en daarom voor ons ook de enige werkelijke „genees heer" heeft eindelijk de knoop doorgehakt en Lenstra uit de ploeg gelaten. Maar met de nadrukkelijke boodschap aan Abe: „Als u in conditie bent, kunt u nog tot uw 45ste jaar in de nationale ploeg mee spelen." Wij mogen dus ver wachten, dat de interlandcarrière van Lenstra inderdaad nog niet is afgesloten. En terecht. Want zolang wij in Nederland nog slechts één werkelijk geniale speler hebben, heeft hij o.i. de voorkeur boven alle anderen. Mits uiteraard, hij in conditie is. En aan die conditie werkt Abe op het ogenblik, als wij goed zijn ingelicht, ijverig. Het is u duidelijk: ook wij behoren tot die groep van personen, die moeilijk afscheid kunnen nemen van de „vedetten". Slechts uit practische overwegingen overigens. Want onder onze jeugd is een ontstellend gebrek aan werkelijke „klasse". Wie de prestaties van de nationale B-ploeg goed gevolgd heeft, kan tot geen andere conclusie komen. Schwartz nam een proef met verschillende jongeren, gaf hen zelfs de nodige rust door clubmootjes te formeren maar het resultaat was een duidelijke echec. Vooral duidelijk is geworden, dat de spelers van Sparta uitgezonderd mogelijk Bosselaar en Hans de Koning slechts goede clubspelers zijn niet meer. En kan men Schwartz na al deze proeven werkelijk verwijten dat hij in dit seizoen geen risico's meer neemt? aPPant in dit opzicht was, dat Dirk Lotsy, de oud-international, als moge- *Plossing voor Schwartz' problemen weer.een oud-gediende naar voren schuift, namelijk Mick Clavan. De bondscoach zal op deze suggestie niet ingaan, hebben wij begrepen. v. d. Hn. AMSTERDAM Leidsestraat 67-71, Tel. 63718 (3 lijnen) ROTTERDAM Hoogstraat 111, Tel. 112690 (3 lijnen)

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1959 | | pagina 2