UNOLSUMHUIS d. w. de kruyff Zn. Rokiii 50, Amsterdam, Tel. 39576 De Belgische triomf van jongstleden Zondag Nederland-België (oud-internationals) tevens grote Militaire taptoe van stam tot meubel, voor meubelen naar ,,de Stam" Moderne meubelen met fraai uiterlijk en voortreffelijke „zit" Het leggen van linoleum vloeren eist vakkennis M Vraagt ons deskundig advies SEDERT 1909 Het is niet met onverdeelde instemming dat we in verschillende Nederlandse bladen de verslagen gelezen hebben van de wedstrijd NederlandBelgië. Het is tegenwoordig toch al zo zeer een gewoonte alleen werkelijk aandacht te besteden aan de eigen ploeg en de eerste eis van sportiviteit behoorlijk na te komen, name lijk de hulde te brengen aan de tegenstander. En wie onpartijdig en rustig deze wedstrijd heeft gevolgd, heeft duidelijk kunnen zien dat de Belgen een merk waardige vooruitgang bewerkstelligd hebben. Het is nu duidelijk geworden hoe de Belgen onlangs in Parijs tegen Frankrijk óók gelijk speelden, want zij speelden een technisch knap voetbal, dat ons elftal, óók in zijn beste wedstrijden, niet vertoond heeft. De ploeg vormde een goed sluitend geheel en de speelwijze der Belgen was zeer attractief, soepeler, leniger, getuigend van een technische scho ling van prima klasse. Wanneer zij tactisch niet die geweldige blunder in de tweede speelhelft hadden gemaakt, de onbegrijpelijke fout om bij een stand van 2O in hun voordeel een soort show ten beste te geven, eerlijk gezegd wel heel knap uitgevoerd (doe het ze maar eens na!) doch onproductief, een getuigenis van overmoed echter dat met het gelijke spel op de juiste manier werd afgestraft. Om hier de schuld op de scheidsrechter te werpen (in de Belgische bladen werd, zoals bijna altijd in België, de schuld dat niet gewonnen werd aan de scheids rechter gegeven!) is een negeren van eigen fouten en het zoeken van een zonde bok daarvoor. Trouwens zó slecht was deze referee nu óók weer niet, dat zelfs een confrater internationaal arbiter een denigrerend oordeel in het openbaar ten beste moest geven. Dat was nooit gebruikelijk! De fout van de uit het veld gestuurde Belg was niet alleeh dat hij hand tastelijk werd, doch het was duidelijk een zich bemoeien met de leiding. Als een referee dat „neemt" dan ondermijnt hij zijn gezag. Ik geloof stellig, dat bij voor beeld de heer Horn hetzelfde gedaan zou hebben. En ik weet zeker dat een Mutters of een Meerum Terwogt, om van een Howeroft en andere Britse onge- naakbaren maar te zwijgen, hetzelfde gedaan hadden. Men vergete niet, hij stond er met de neus boven op! Hij kon dus niet doen alsof hij het niet gemerkt had. De toelichting op de spelregels zijn hier trouwens duidelijk. Maar nu ons elftal. Het goede van deze wedstrijd is, dat het inzicht dat de ploeg op de helling moet, duidelijk veld wint. Ook al heeft het al weer verbaasd, dat onze vriend Schwartz alleen Lenstra vallen laat. A propos, die koelbloedig heid waarmee onze Abe zijn goal maakte, was een prachtig besluit van een unieke loopbaan als internationaal. j, HOVEN. op Zaterdag 9 Mei a.s. in het Olympisch Stadion, aanvang 3 uur In het vorige jaar beleefden de oud-internationals een groot succes in het Feije- noord-stadion, ditmaal is het Olympisch Stadion weer aan de beurt voor de jaar lijkse ontmoeting tussen de oud-internationals van België en Nederland. Dat is een leuke en in technisch en tactisch opzicht soms vaak goede wedstrijd geweest, waarbij wij straks weer eens kunnen genieten van de duels tussen Terlouw en Mermans. Verleden jaar in Rotterdam keerden de 35.000 toeschouwers zeer vol daan huiswaarts. van Dr. Tetzner en Jan de Boer daarom zo toe, omdat Amsterdam, Rozengracht 12, Tel. 30403 Elandsgracht 122, Tel. 39777 We juichen /Hi initiatief

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1959 | | pagina 4