Blauw Wit AJAX Foto-Ciné Oud Papierhandel Af A. IVESSELS tegen Motorkade 4-5, Tel. 61091-68978, Amsterdam-N. Groenburgwal 17-19, Tel. 33066, Amsterdam-C. - Privé K 2970-3707 Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs Spec, ingericht voor het vernietigen van Uw oude archieven J>lauw-WitAjax, de klassieke „derby", die reeds door Louis Davids werd bezongen! Er is, geloven wij, in het Nederlandse voetbal geen ontmoeting, die zo zeer in de harten van de Amsterdammers leeft als juist deze match. De hoofdstad bezit aan het duel tussen beide topclubs rijke herinneringen. Herinneringen aan het oude stadion, aan het bescheiden terrein aan de Midden weg, aan Nieuwediep, aan al die sterren uit het verleden, die lange tijd het Neder landse voetbal hebben gekarakteriseerd. Er zijn wezenlijke verschillen tussen beide verenigingen. Ge bespeurt ze, wanneer ge op een Zondagmiddag bij een „gewone" wedstrijd uw oor te luisteren legt. Contrasten, die juist aan de derby zo een bijzondere betekenis geven, ook ai staan er geen belangen meer op het spel zoals vandaag. Maar ondanks alle verschillen óók een verbondenheid, een gemeenschappelijke strijdvaardigheid onder de spelers en besturen, die het hoofdstedelijk voetbal aanzien hebben ge geven in het verleden. Het is niet meer zoals vroeger. De tijd, waarin Ajax en Blauw-Wit in Amster dam overheersten, is voorbij. Kort voor de oorlog kwam D.W.S. sterk naar voren, daarna De Volewijckers en tenslotte ook de Beroepsvoetbalclub Amsterdam, die vorig jaar met D.W.S. een nieuw bolwerk vormde: D.W.S./Amsterdam. De duali teit is verminderd; de scherpe scheidslijn tussen de verschillende stadslijnen verdween. Maar Blauw-Wit—Ajax is altijd nog een wedstrijd gebleven, die spréékt tot de verbeelding; geen enkele rasechte Amsterdamse voetballiefhebber wil haar missen. Ge zult ze vandaag weer op de tribunes ontmoeten: de sterren uit het verleden, de vrienden van vroeger. Dat is de charme, die het grote duel typeert. Wij schreven het reeds: er staan voor beide clubs geen belangen meer op het spel. Ajax is met 32 punten uit 29 wedstrijden reeds zeker van een goede klas sering; Blauw-Wit met 23 uit 29 duels veilig voor degradatie. De traditie kan volgend jaar dus worden voortgezet. Maar om de püntenwinst in deze ontmoeting gaat het ook niet; het gaat vandaag om de hegemonie van het hoofdstedelijke voetbal. Ajax won in dit seizoen de eerste wedstrijd met 4—2 en het kan officieus „kampioen van Amsterdam" worden. Blauw-Wit speelt echter op eigen terrein zeer sterk, waarschijnlijk vooral vandaag! Het kan dan ook een boeiende strijd worden, een strijd het hoofdstedelijke voetbal waardig! G. v. d. HEIJDEN. FOTO - CINE - PROJECTIE - TAPERECORDERS LEIDSESTRAAT 104 (t.o. het K.L.M. gebouw) - TELEFOON 66630

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1959 | | pagina 3