UNOLEUMHUtS d. w. de kruyff Zn. Rokiii 50, Amsterdam, Tel. 39576 Een niet onverdienstelijke nederlaag Moderne meubelen met fraai uiterlijk en voortreffelijke „zit" JL# IP V Het leggen van linoleum vloeren eist vakkennis Wa mê Vraagt ons deskundig advies SEDERT 1909 Het voorlopige, respectievelijk waarschijnlijke Nederlandse elftal heeft Woensdagavond, zoals grote en minder grote pers ijverig beschreven hebben, tegen de Londense profcombinatie met 4—3 verloren. Ondanks dat juist in de aanval invallers opereerden (de intelligente Spartaan Bosselaar verving de iets uit vorm zijnde Moulijn en Van der Linden werd eerst door Canjels en toen ook deze N.A.C.-se topscorer geblesseerd raakte door de Stormvogelaar Janssen ver vangen). Desondanks, en ook ondanks onvoldoende activiteit van Abe Lenstra, deed de aanval het lang niet slecht en hebben ook de kanthalves hun moeilijke taak behoorlijk vervuld. Maar het achtertrio kon minder bevredigen, hetgeen vooral tot het tot stand komen van de laatste doelpunten leidde. Waar we hier te doen hadden met een Britse topploeg, een elftal dat men representatief mocht noemen en dat ook inderdaad klassevoetbal vertoonde al ontkwam men niet aan enkele nonchanlante momenten, daar is stellig geen aanleiding om deze nederlaag „zwaar" te laten wegen. Men moet de moeilijke wedstrijden, die onze ploeg gaat spelen niet bij voorbaat pessimistisch tegemoet zien. Het zal niet meevallen tegen de weer in de stijgende lijn verkerende Belgen, doch ook nu is succes wel degelijk mogelijk. De aanval heeft in de intelligente en bewegelijke Kees Rijvers, die prachtig en doortastend heeft ge speeld, een leider gekregen, die kansen schept voor zich èn voor zijn mede- voorwaartsen en ze ook zelf weet te realiseren. Rijvers kan de matchwinnaar worden. Maar óók Van der Kuil was weer de kleine, grote man met zijn ver rassende acties en zijn verbluffende snelheid. Of Schwartz het aan zal durven de achterhoede een versterking te geven, waarbij risico niet geheel is uitgesloten, staat te bezien. Wij vonden het daarom juist zo jammer dat deze oefenwedstrijd, deze generale repetitie, niet gebezigd is om te bekijken of de verdediging niet versterkt zou kunnen worden. Thans wijzigingen aan te brenge zonder een proefneming gehad te hebben, brengt natuurlijk enig risico mee. We verwachten dan ook een vol ledige herkiezing van de ploeg, of echter Moulijn terug keert hangt ook van zijn verwonding af. Van de Britten viel weer veel moois te zien. Wat was bij voorbeeld het stoppen van de bal voortreffelijk en het in eens zuiver doorspelen van de bal eveneens. Maar tactisch was de ploeg niet zo goed als het vorige jaar en zowel aan de dekking in de achterhoede als aan het voorhoedespel haperde soms nog wel een en ander. Merkwaardig veel zochten de Britse voorhoedespelers het in de breedte, zo helemaal niet „Engels". Maar, al was de zege niet onverdiend, ze was „niet nodig". Als een elftal vlak voor tijd door de knieën gaat, dan is dat altijd aan een tactische fout te wijten. Het is mogelijk, het móet mogelijk zijn, in de laatste minuten met zijn elven tegenpunten te vermijden. Overigens doet het resultaat niet zo heel veel ter zake. Een goede oefening is het stellig geweest. We hopen van harte dat zij er toe zal bijdragen dat de volgende week onze ploeg de Belgen kranig partij geeft. H. iran atam tot meubel, voor meubelen naar „de Stam" Amsterdam, Roiengracht 12, Tel. 30403 Elandsgracht 122, TeL 39777

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1959 | | pagina 4