w-axm: AJAX Foto-Ciné Oud Papierhandel M. A. WESSELS u.v. tegen Sportclub Enschede Motorkade 4-5, Tel. 61091-68978, Amsterdam-N. Groenburgwal 17-19, Tel. 33066, Amsterdam-C. - Privé K 2970-3707 Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs Spec, ingericht voor het vernietigen van Uw oude archieven De slotwedstrijden van de competitie 1958/1959 leveren nog wel herhaaldelijk bijzondere attracties op, zelfs worden er stunts uitgehaald die het gehele Nederlandse voetbalwereldje overeind doen springen. Ajax heeft voor zulk een stunt gezorgd in Rotterdam, waar het de vermaarde ploeg van Feijenoord „dood gewoon" met 50 aan de zegekar bond. En eigenlijk was er maar één reactie: Ajax is tóch nog Ajax! In de na-oorlogse jaren heeft Feijenoord op eigen veld niet zulk een zware nederlaag geleden. Het was de tweede afstraffing in eigen omgeving na de nederlaag die Feijenoord daar tegen Sparta leed. De N.R.C. schreef: „Feijenoord werd in zijn eigen stadion voor 40.090 getrouwen met een nederlaag van niet minder dan 50 vernederd, toegebracht door Ajax. Het is voor de aanhang van Ajax een prettige gewaarwording dat de huidige ploeg van Ajax nog tot zulk een fraaie prestatie in staat is. En dat nog altijd zonder Bleyenberg en nu in eens met Van Ham als goalgetter, de speler die altijd halfback speelde en toen hij enige tijd geleden wat uit conditie scheen te zijn door de uitstekend spelende Haarms met succes vervangen werd. Deze come back op een andere plaats is natuurlijk een bijzondere voldoening voor Van Ham. Natuurlijk zijn de aanhangers van Ajax blij met deze zege, doch onwillekeurig is bij hen de gedachte opgekomen: zal de ploeg nu ook eens zo'n spel op eigen terrein aan ons tonen? Naar onze persoonlijke mening speelt de mentale instelling bij zulke wed strijden een overwegende rol. Feijenoord was al te zeer overtuigd van zijn kracht en onderschatte Ajax, al had het zich moeten herinneren, dat Ajax in de Meer ook in dit seizoen Feijenoord klopte, 31. Tegen de sterksten pleegt Ajax meestal goed te spelen, tegen Sparta hier 11, dus tegen de twee topclubs van Rotterdam 2 gewonnen, 1 gelijk en 1 verloren, doelcijfers 116, tegen staart- clubs zijn de meeste van de tien nederlagen in dit seizoen geboekt. Het prikkelt de eerzucht van de spelers van Ajax juist tegen de veel ge prezen ploegen van Sparta en Feijenoord goed voor de dag te komen. Enschede behoort ongetwijfeld tot de sterksten, doch wie de ranglijst raad pleegt, ziet hoe er een topgroep van zeven clubs is, waarbij Enschede juist één puntje hoger staat als Ajax. Het kan dus bij een normaal beloop van de strijd een gelijke en spannende strijd worden. Natuurlijk is voor Enschede die 50 van Ajax in het stadion van Feijenoord een extra prikkel om alles op alles te zetten. We hopen, dat de spelers van Ajax heden even energiek en cordaat zullen spelen als een week geleden in Rotterdam. J. HOVEN. FOTO - CINE - PROJECTIE - TAPERECORDERS LEIDSESTRAAT 104 (t.o. het K.L.M. gebouw) - TELEFOON 66630

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1959 | | pagina 3