HET UNOLEUMHUiS d. w. de kruyff Zn. Rokiii 50, Amsterdam, Tel. 39576 Moderne meubelen met fraai uiterlijk en voortreffelijke „zit" Het leggen van linoleum vloeren eist vakkennis Vraagt ons deskundig advies SEDERT 1909 Rinus Michels zag: AJAX—V.V.V. In deze wedstrijd behaalden de Ajacieden tot grote voldoening van hun sup porters een sprekende 3—0 overwinning, dank zij vooral in de tweede helft ver kwikkend voetbal. De Venlonaren werden op een moeilijk .bespeelbaar veld het slachtoffer van een na de rust in hoog tempo draaiend Ajax. Bovendien heeft V.V.V. deze neder laag vooral te wijten aan het fantasieloze en ongevaarlijke spel van haar voor hoede. Daarnaast vormde de vervanging van hun spil, die geblesseerd op de rechtervleugel ging spelen, door de lange op dit veld slecht uit de voeten komende leeuwen geen versterking en het waren dan ook twee fouten van deze speler welke achtereenvolgens Willy Schmidt, uit een snelle voorzet van Jan Fransz' en Seelen in staat stelden een 2o voorsprong te nemen. Ook voor deze wedstrijd was de elftalcommissie tot enige veranderingen overgegaan. Gelukkig was daar ditmaal een nieuw gezicht bij en zo zagen we deze middag de jonge Bob Westra op de linksbinnenplaats debuteren. Hoewel een wedstrijd geen maatstaf is om een speler te beoordelen, heeft hij tegen V.V.V. laten zien uit het goede voetbalhout gesneden te zijn. Het bekeken derde doelpunt kwam van zijn voet en vormde een verdiende beloning voor zijn frisse spel. (Hij is vandaag helaas verhinderd in zijn club mee te spelen.) HET 59e JAARFEEST VAN AJAX. Ajax leverde jongstleden Zaterdag een prachtig voorproefje van het grote feest dat het volgend jaar ter ere van het zestigjarig bestaan gevierd zal worden. Men heeft er uitvoerig over kunnen lezen in de gehele pers. We willen alleen nog even memoreren dat het geheel onder Kick Geudekers regie een prachtige avond is geweest met een zeer verdiende grootse huldiging van Jack Reynolds die tot ere lid werd benoemd. Voortreffelijk was Mies Bouwman, tegelijk hartelijk en met een uitstekende woordkeus. Ook haar confrater Bob Spaak, origineel, beschaafd en geestig (alleen niet steeds te volgen) verdient grote waardering Het was een mooie avond! SCHEIDSRECHTERS-STRIKVRAGEN. OP Zaterdag 18 April a.s., dus op de vooravond van de wedstrijd Nederland— Belgie, zal in „Krasnapolsky" te Amsterdam de finale worden gehouden van de spelregelwedstrijd tussen de verschillende scheidsrechterscorpsen. Voor de finale plaatsten zich Maastricht (Geyzelaars, Tap en Geelen), Den Haag (D. K. Monsma Van Westing en Ratering) en „Groningen en omstreken" (Hilberdink, Van Kregten en Hendriks). Amsterdam werd met een verschil van 30 punten uitge- schakeld door Den Haag, hoewel Wagter met 118 punten individueel tot de beste prestatie kwam. LENTETIJD. lentetijd. En dus gaan vele Nederlandse clubs vriendschappelijke wedstrijden spelen tegen sterke buitenlandse teams. Tijdens de Paasdagen wor den belangrijke jeugdtournooien gehouden (o.a. Blauw Wit en A.D.O.), P.S.V. duelleert in het tournooi om de Vriendschapsbeker met de Franse club F c' Sedan het Nederlands elftal speelt op 8 April a.s. in het Olympisch Stadion tegen London Combination, de Nederlandse amateurs krijgen Engeland, Frankrijk en West- Duitsland tot tegenstanders, de semi-profs gaan een tournee maken, het Amster dams elftal zal attractieve tegenstanders ontmoeten; kortom: het wordt weer een hoogseizoen v^e^ de voetbalsport. van stam tot meubel, voor meubelen naar „de Stam" Amsterdam, Rozengracht 12, Tel. 30403 Elandsgracht 122, Tel. 39777

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1959 | | pagina 4