v.v.v. AJAX Foto-Ciné Oud Papierhandel M. A. I VESS tegen Motorkade 4-5, Tel. 61091-68978, Amsterdam-N. Groenburgwal 17-19, Tel. 33066, Amsttrdam-C. - Privé K 2970-3707 Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs Spec, ingericht voor het vernietigen van Uw oude archieven A jax heeft zich weer enigszins hersteld van de nederlagen tegen Elinkwijk en Willem II. Ondanks het gemis van goalgetter-middenvoor Wim Bleyenberg werd een respectabele tegenstander, als P.S.V. dan toch nog altijd is, aan de zege kar gebonden. Natuurlijk was de kleine overwinning met 1—0 niet een wapenfeit om er over te gaan snoeven, doch het was in elk geval prettig om te zien, dat de verdediging weer aanmerkelijk beter in elkaar sloot dan in de twee voorafgaande ontmoetingen na de mist het geval was geweest. En dan nu nog tien wedstrijden. Als Ajax zich op ongeveer dezelfde hoogte handhaaft als thans, dan mag men niet mopperen en dan hoopt ieder tevens, dat de ploeg met een paar aanvullingen resp. wijzigingen in September a.s. voor een degelijke start zal zorgen. De wedstrijd van heden tegen V.V.V. zal vermoedelijk wel zwaarder worden dan die tegen P.S.V. Wel heeft Ajax in Venlo een gelijkwaardige partij geleverd en eerst op het laatst door een minder tactische slotverdediging nog met 3 2 verloren, terwijl Ajax tien minuten voor tijd nog met 21 voor stond. Maar insiders zijn van oordeel (en de feiten 'bevestigen dat ook wel), dat de ploeg van Klaassens thans sterker is dan toen in die wedstrijd tegen Ajax te Venlo en Ajax lijkt juist iets minder sterk dan toen. De Venloërs hebben zich uitstekend hersteld van een inzinking die zij in het najaar van 1958 beleefden. We zagen ze toen in het Olympisch Stadion een matig spelletje spelen, heel iets anders dan nu door hen vertoond wordt. V.V.V. wist o.a. jongstleden Zondag in Venlo hetzelfde Willem II met 5—2 kansloos te slaan, dat een week tevoren Ajax met 5—1 in Tilburg mores leerde! Ja, als men rekensommetjes maakt, dan krijgt Ajax heden middag geen voet aan de grond. Rekensommetjes gaan echter niet op. Dat on dervindt ieder die min of meer geregeld zijn gokje waagt in de voetbaltoto en telkens weer ondervindt dat het in de meeste gevallen juist anders uitkomt dan men berekend heeft. De positie van V.V.V. en van Ajax biedt ook al weinig kans op een uitgangs punt bij de berekening van de vermoedelijke uitslag, want V.V.V. is zevende met 25 punten uit 23 wedstrijden en Ajax achtste met 25 uit 24 wedstrijden. Men kan wel zeggen, dat het er vandaag in het Ajax-stadion om gaat wie bij de top groep blijft en wie verder in de middenmoot blijft hangen. Zo ziet men, óók voor ploegen die geen kampioen meer kunnen worden (Sparta heeft de titel in de zak) en die ook geen risico's meer lopen, is er nog wel iets dat aan een wedstrijd een bijzonder karakter verleent. Na heden voor Ajax dus nog negen wedstrijden: Thuis nog tegen D.O.S., Enschede, M.V.V. en Rapid. Uit nog tegen Blauw Wit, N.A.C., S.H.S., Feijenoord en N.O.A.D. Er valt nog heel wat te beleven voor het gordijn valt voor het seizoen 19581959! J. HOVEN. FOTO CINE PROJECTIE TAPERECORDERS LEIDSESTRAAT 104 (t.o. het K.L.M. gebouw) TELEFOON 66630

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1959 | | pagina 3