HET UNOLEUMHUIS Rokin 50, Amsterdam, Tel. 39576 Moderne meubelen met fraai uiterlijk en voortreffelijke „zit" Het leggen van linoleum vloeren eist vakkennis Vraagt ons deskundig advies SEDERT 1909 D. W. DE KRUYFF Zn. 54 nieuwe velden op 80 hectare te Amsterdam Blijkens een persbericht zal men in Amsterdam twee nieuwe, grote sportcom plexen krijgen, n.l. in Buitenveldert en in Ookmeer. De ophogings werkzaam heden aan de Zuidelijke Wandelweg ten behoeve van de woningbouw in tuin stad Buitenveldert zullen binnenkort een aanvang nemen; de gemeenteraad heeft daarvoor reeds 10 millioen gevoteerd. Als gevolg hiervan zullen de sportter reinen, gelegen ten oosten van de Boerenwetering, bekend onder complex B, voor Mei a.s. moeten verdwijnen. De overige sportcomplexen aan de Zuidelijke Wandelweg en de aldaar gelegen tennisbanen zullen waarschijnlijk in 1962 plaats moeten maken voor de woningbouw. Ter vervanging zal dan het nieuwe sport park Buitenveldert ten zuiden van de ringspoorbaan worden aangelegd. Er komen vijftien velden op een totale oppervlakte van 23 ha. De aanlegkosten worden globaal geraamd op 1,2 millioen. De kosten voor het aanleggen van de in de recreatiestrook Buitenveldert ontworpen tennisbanen zijn in dit project geheel buiten, beschouwing gelaten, aangezien de stichting en exploitatie daarvan geheel door particulieren zullen geschieden. Omdat het eerder genoemde complex B al in het komende voorjaar zal worden opgehoogd, zullen deze sportterreinen voorlopig niet kunnen overgaan naar Bui tenveldert, dat er dan nog niet is. De gedupeerde sportverenigingen zullen tijde lijk op het sportpark Riekerhaven kunnen worden ondergebracht. B. en W. hebben de raad nog een tweede voordracht voor de stichting van een groot sportpark doen toekomen, n.l. Ookmeer achter tuindorp Osdorp. Het zal ruim 2,8 millioen gaan vergen en een oppervlakte van ongeveer 57 ha met 39 velden beslaan. Dit complex, dat in 1962 in gebruik zal worden genomen, zal voorzien in de behoeften van de nieuwe tuinsteden en een gedeelte van het ver lies opvangen, dat ontstaat, wanneer het sportpark Velserweg plaats moet maken voor de westelijke havenuitbreiding. Als men deze cijfers zo leest, dan zal ieder tot de conclusie komen, dat de stad Amsterdam toch wel heel veel doet om velden aan te leggen voor sport en spel. Inderdaad is dit zo, doch laat men goed begrijpen, dat er in Oost, in West en Zuid meer velden aan de sport onttrokken worden dan nu aangelegd zijn resp nog aangelegd zullen worden. Voorts dat de behoefte aan velden door het na de oorlog geweldig toegenomen aantal jonge inwoners van Amsterdam en door de uitbrei ding van bonden en clubs, zeker het dubbele is van de tijd vóór de laatste wereld- oorlog. En tenslotte bedenke men, dat in al die jaren de overheid van de sport heeft geprofiteerd en dat ook de burgerij er door handel en leveranties terdege van heeft getrokken. Als nu maar snel voortgemaakt wordt met al die mooie plannen, want de nood van de sport stijgt bij de dag! Gebleken is dat er nog met een enorm bedrag door Nederlanders aan buiten landse totoks wordt deel genomen. Dat bewijst dat er iets fout is aan onze toto. Natuurlijk is dat kinderachtig gedoe met bonnen en wat dies meer zij een ernstige belemmering en natuurlijk evenzeer het feit, dat de deelname tot bepaalde groe pen beperkt is. De prijzen zijn daardoor ook nog te laag, de opbrengst voor de sport eveneens. Wij vernemen dat dit aan de top van de Nederlandse Sport Fede- lat ook de K.N.V.B. in die richting zal ageren, zodra we De toto van stam tot meubel voor meubelen naar „de Stam" Amsterdam, Rozengracht 12, Tel. 30403 Elandsgracht 122, Tel. 39777

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1959 | | pagina 4