AJAX P. S. V. Foto-Ciné Oud Papierhandel Af. A. WSSSELS tegen Motorkade 4-5. Tel. 61091-68978, Amsterdam-N. Groenburgwal 17-19, Tel. 33066, Amsterdam-C. - Pnve K 2970-3707 Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs Spec, ingericht voor het vernietigen van Uw oude archieven A jax heeft het er na de mistperiode slecht afgebracht: Ajax—Elinkwijk 1-4, Willem IIAjax 51. Een defensie, die nog in het begin van dit jaar „hecht werd genoemd, blijkt thans verre van zeker te zijn, een aanval die gevaarlijk uit de hoek kon komen, lijkt thans zwakker dan tot dusverre het geval was, zo lang Ajax in de eredivisie uitkomt. Ja, ja, het is heel eenvoudig te constateren dat het zo is en niet minder eenvoudig om te schrijven dat het zo met gaat, dat de klant koning is" en dat het dus veranderen moet. Dachten degenen die zo 'spreken, resp. schrijven, nu heus dat men in het Olympisch Stadion enbij Ajax dat niet precies zo waarneemt en.de klant niet gaarne het beste geeft. Trou wens, laten we nu niet onbillijk worden, nu Ajax eens niet bij de top staat Ajax heeft zo lang de prof-voetballerij aan de gang is, wel getoond de klant het beste te brengen wat mogelijk was. Alle resultaten samenvoegend, welke sedert de instelling van het beroepsvoetbal verkregen zijn, staat Ajax nog boven aan de lijst van Nederlandse prof-clubs. Maar een inzinking hebben bijna allen op hun tijd en in dit seizoen ging het toch al wat stroef. Na de mistperiode is echter slecht voor de dag gekomen, bleken enkele spelers uit vorm, moest er nood zakelijk weer met de opstelling gedokterd worden, hetgeen ook vandaag, naar ik vermoed, wel weer het geval zal zijn. Ajax heeft met enkele spelers niet da bereikt wat de keuze-commissie had gehoopt, anderen zijn blijkbaar wat „uit vorm" geraakt, kortom, het is nodig dat nu getracht wordt de dreigende collaps te stuiten en het seizoen zo goed mogelijk te besluiten, waarbij dan tevens al met de opbouw van de ploeg voor 1959/1960 voorzichtig begonnen moet worden. ■Wij en daarmee meen ik bovenal de eigen aanhang, de duizenden vrienden van Ajax! moeten vertrouwen hebben in de leiding van Ajax en hopen, dat de weg naar succes spoedig weer bereikt kan worden. Of dat vandaag al kan? P.S.V. heeft ook in dit seizoen een duidelijke inzinking beleefd, waarbij de topspeler der Philips-club, Van Wissen, voor geruime tijd uitgeschakeld werd. Maar hij is weer present en wat dat betekent zal het puoliek heden middag wel merken. We geloven, dat Ajax het vandaag hard te verantwoorden krijgt en hopen, afgezien van de uitslag, dat Ajax weer als van ouds enthousiast partij zal kunnen geven. Er komen hier twee ploegen binnen de lijnen, die de machtige Rotterdam mers (Ajax klopte hier in 't begin van dit seizoen Feijenoord met 3—1 en speelde de vorige maand nog gelijk tegen Sparta!) geen concurrentie meer kunnen aandoen, doch die reeds voldoende punten vergaarden om voor degradatie nog vrees te koesteren. Dat kan dus een prettige partij voetbal worden, die ook de „konmgs- klanten" weer bevredigen kan, óf, als ze al weg gebleven zijn, terugroept voor de volgende thuiswedstrijd. J- HOVEN. FOTO CINE PROJECTIE TAPERECORDERS LEIDSESTRAAT 104 (t.o. het K.L.M. gebouw) TELEFOON 66630 j

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1959 | | pagina 3