HET Vraagt ons deskundig advies UNOLEUMHUIS AJAX en D.W.S.-A. voorverkoop Moderne meubelen met fraai uiterlijk en voortreffelijke „zit" d. w. de kruyff za. Rokiii 50, Amsterdam, Tel, 39576 "'STAM Het leggen van linoleum vloeren eist vakkennis SEDERT 1909 Moeilijkheden over noppen Clubs en spelers moeten zorgen precies op de hoogte te zijn! (Mr. R. W. Piek in De Sportkroniek) Er heerst nogal misverstand over de noppen onder de voetbalschoenen. Men weet niet algemeen, hoe die er moeten uitzien. Een der gevolgen heeft u kunnen lezen in een beslissing van de Protestcommissie inzake het protest van Enschede in de wedstrijd M.V.V.—Enschede. Er is door M.V.V.-spelers gebruik gemaakt van de, hoe langer hoe meer in gebruik komende aluminium doppen, waarvan het grondvlak niet 1J4 cm in doorsnede bedraagt. Het zijn echter niet alleen deze noppen, die niet aan de voorschriften voldoen, doch er zijn ook plastic- en nylondoppen in de handel, die, afgezien van de maat, met een schroef aan de zool worden bevestigd, waarbij evenwel de schroef niet in de dop is bevestigd, maar waarbij de dop op de schroef wordt gedraaid. Gaat een dergelijke dop verloren, dan blijft de schroef achter. Tot welke nare gevolgen dit aanleiding kan geven ten aanzien van de bal, kousen of benen van een tegen stander, behoeft geen nadere toelichting. Dit artikel is geen pleidooi voor terug keer naar de ouderwetse lederen dop, die met enige spijkers aan de zool werd bevestigd, geenszins, immers de bezwaren, nl. dat deze snel afslijten, waardoor de spijkers uitsteken boven het leder, zijn maar al te bekend, doch het is bedoeld als een goede raad voor de spelers om aan dit onderdeel van hun tenue aandacht te besteden. De gevolgen kunnen ernstig zijn, vooral op die terreinen, waar geen gelegenheid bestaat de schoenen alsnog van nieuwe doppen te doen voorzien; het resultaat kan zijn: het niet doorgaan van de wedstrijd of het ontijdig beëindigen. Voldoet het schoeisel niet aan de voorschriften, dan is de scheidsrechter ver plicht, indien hem is verzocht een onderzoek in te stellen, de betrokken speler van het speelveld te verwijderen. Het verzoek om controle zal als regel eerst worden gedaan, indien letsel is ontstaan, maar de scheidsrechter is gerechtigd uit eigen beweging op elk door hem gewenst tijdstip een onderzoek in te stellen. Het is ook voor de verenigingen van het grootste belang, dat haar spelers zich aan deze voor schriften houden; zou een wedstrijd niet kunnen doorgaan of ontijdig worden be ëindigd, dan is hier sprake van schuld. Het reglement competitiewedstrijden is op dit punt niet mals: boete, winst punten in mindering, spelen op het terrein van de tegenpartij; derhalve ernstige gevolgen van kleine vergrijpen, die zeer gemakkelijk kunnen worden vermeden. Ten aanzien van een opmerking van uw Limburgse medewerker (De Sport kroniek) kan ik nog mededelen, dat bij afslijten van de aluminiumdop het grondvlak niet smaller wordt, maar breder, daar de doppen taps toelopen. Het adres in de Jordaan bij Sigarenmagazijn C. W. J. BOS 1e Boomdwarsstraat 2, Tel. 48263 2g£MLKÖtNOtCuTiNG van stam tot meubel, voor meubelen naar „de Stam" Amsterdam, Rozengracht 12, Tel. 30403 Elandsgracht 122, Tel. 39777

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1959 | | pagina 4