ROOD-WIT THUIS NA SNEEUW EN IJS BIJLAGE 25 Januari 1959 No. 22 Na enige voor voetbal verloren Zondagen, hebben de Westelijke luchtstromingen met de winterse elementen afgerekend, Koning Voetbal viert vandaag zijn terugkeer in onze lage landen. Er is in die betrekkelijk korte spanne tijds maar heel weinig gespeeld. Op 11 Januari heeft het zich kranig herstellende N.O.A.D. aan de Sportclub Enschede een voor beide ploegen kostbaar punt ontnomen. Het geeft aan de strijd tegen de laatste plaats een nog scherper karakter. Er zijn niet meer twee clubs, die al wel ongeveer voor degradatie aangewezen zijn, voorlopig zijn de laatste zes nog bij die strijd betrokken of eigenlijk de laatste vijf, want bij Blauw Wit denken we persoonlijk geen moment aan gevaar. De beide overige wedstrijden, die gespeeld zijn voor de ere-afdeling, waren bovenal van belang in verband met de bezetting van de eerste plaats en dus voor het kampioenschap. Elinkwijk gaf daarbij P.S.V. met een klinkende zege van 30 de genadestoot en ook M.V.V., dat het seizoen zo hoopvol begon, kreeg door een nederlaag, tegen Rapid J.C., wèl te verstaan, dat in dit seizoen van een kampioen schap geen sprake zal zijn. Er is nog meer gebeurd in het vervelende kwakkelwintertje, dat we hier beleefd hebben, te veel om hier alles te memoreren. Doch enkele uitzonderingen zullen we maken. En dan is het ons allereerst een behoefte even Leo Brunt een van harte volledig herstel te wensen. Voor de ziekte, die hem voor geruime tijd uit zijn werk haalde, is volledige genezing zeer goed te bereiken. De eerste eis is echter rust, een tijdelijke volledige uitschakeling van alle zorgen, die het voetbal en de K.N.V.B. hem anders maken en die méér eisen dan één mens op den duur opbrengen kan, zelfs een Brunt niet, want diens arbeidskracht ging ver boven het normale. Het is dus een kwestie van organisatie, Brunt zelf moet zijn genezing regelen. En wie kan beter organiseren als hij! Denk alleen eens aande toto! Wat nu bereikt is, kan men zeker niet als ideaal beschouwen, doch het had veel pijnlijker kunnen zijn en dat het nu ten slotte tóch tot de volledige nationale voetbalpool moet komen, daar is geen twijfel meer aan. Zeker is de invloed die hij bezit en de tactische wijze waarop Brunt de actie voor de toto van meet af aan opgebouwd heeft, daaraan voor een groot deel. Namens het gehele Amsterdamse voetbal, vriend Lo, de beste wensen voor een volledig herstel. Weer aan de slag. We gaan dus weer voetballen. De velden zijn drooggewaaid, de sneeuw is ge weken en met Februari in zicht geloven we, dat zelfs geen nachtvorst of her nieuwde actie van Pluvius de voetbal nog parten spelen kan. Wat Amsterdam betreft, hopen we dat de gedwongen rust onze spelers goed gedaan zal hebben. Natuurlijk is de training niet verwaarloosd, doch men dient alsnog af te wachten, hoe de vorm van de ploegen zal zijn. Het kan vandaag een mooie dag voor Amsterdam worden. Het kan óók. J. HOVEN.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1959 | | pagina 18