A JAK SPARTA Foto-Ciné Oud Papierhandel M. A. wesssis U f j a n tegen Groenburgwal 17-19 Amsterdam-C. Telefoon 33066-33707-96507 (Privé K 2964-3707) Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs Spec, ingericht voor het vernietigen van Uw oude archieven Dit treffen tussen Ajax en Sparta is ongetwijfeld van bijzondere importance door de positie van beide clubs op de ranglijst. Wat Sparta betreft, komt het er thans voor de Rotterdammers op aan te winnen, omdat in geval van een neder laag Enschede, dat momenteel bijzonder in vorm is, al vrijwel gelijk komt. Maar wint Sparta, dan wordt de positie van de Rotterdammers van 't Kasteel nog aan merkelijk sterker, vooral als Blauw Wit in het Olympisch Stadion D.O.S. klopt (wat we geenszins onmogelijk achten) en Rapid in het Feijenoord-stadion verliest, wat ons waarschijnlijk voorkomt. Dan zou men zo langzamerhand geneigd zijn te concluderen, dat Sparta alleen nog van Enschede iets te vrezen heeft, doch de Spartanen liggen al drie punten voor en zij krijgen Enschede nog op het Kasteel te gast. Voor Ajax is de wedstrijd van de grootste betekenis, omdat van het resultaat afhangt of de Ajacieden nog een kansje krijgen op het kampioenschap. In elk geval telt Ajax, dank zij de zeven punten uit de laatste vier wedstrijden, met 22 punten nog juist mee en dat zou eerst recht het geval zijn, wanneer Ajax heden een overwinning zou behalen. Het feit, dat revanche genomen is op D.W.S.-A., heeft uiteraard in eigen kring voldoening gewekt en zal voor de spelers ook als een stimulans werken voor de belangrijke strijd van heden. Vergeleken bij het vorige seizoen, heeft de verdedi ging van Ajax iets aan kracht ingeboet (hetgeen ook wel uit het aantal goals tegen blijkt) doch de voorhoede is eerder sterker dan zwakker en daarbij is het voor naamste, dat het spel over het geheel genomen aantrekkelijker is geworden, niet meer zo overwegend defensief. De rol die nu aan de voorhoede toebedeeld wordt, maakt het spel over het geheel aantrekkelijker, hetgeen ook te danken is aan de steun, die de aanval van de kant-halves ontvangt. Het is verder voor Ajax een voorrecht, dat de jonge Hoogerman zulke goede vorderingen maakt en jongstleden Zondag zijn doel verdedigde op een wijze die de geblesseerde Van Drecht hem niet zou hebben verbeterd. Wanneer het overige trio van de voorhoede van Ajax zich nog beter aanpast aan de matadoren Van der Kuil en Bleyenberg, dan zal er nog meer kracht van de aanval uitgaan. Maar de opwaartse lijn. is er en zonder twijfel zullen de Ajacieden hedenmiddag alles op alles zetten om een eervolle uitslag te verkrijgen. FOTO - CINE - PROJECTIE - TAPERECORDERS LEIDSESTRAAT 104 (t.o. het K.L.M. gebouw) TELEFOON 66630

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1959 | | pagina 3