Het goedkoopste kledinghuis vao Nederland CHEMISCH REINIGEN VERVEN 12 Provinciënhuis O Amsterdam: Van Baerlestraat 19, telefoon 722286 Linnaeusstraat 26, telefoon 50011 Amstelveen: Dorpstraat 59, telefoon 4016 J-Jet gaat het Engelse prof-voetbal góéd. Nog nooit is de belangstelling van de toeschouwers zo groot geweest als thans. Zeer ten gerieve van de clubs uiteraard. Een grote groep van slechts gedeeltelijk geïnteresseerden de z.g! „missing millions" is dank zij beter spel en betere accommodatie weer naar de velden gelokt en de aandeelhouders van de profclubs lachen in hun vuistje: in de ^elf 1 ,van deze competitie werden de wedstrijden gezamenlijk door ruim 900.000 toeschouwers meer bezocht dan in de overeenkomstige periode van vorig seizoen. Een respectabele vooruitgang! Als wij ons niet vergissen, is in Nederland dezelfde ontwikkeling te constateren, zij het dat slechts enkele topclubs daarvan profiteren. Het is de gebruikelijke procedure: als de successen talrijk zijn en het spel biologeert, komen de toe schouwers. Nog.een „financieel" berichtje uit Engeland. Het „heilige" Wembley-stadion bij Londen is de laatste tijd aanmerkelijk in waarde gestegen. De oorzaak: de extra-djouwgrond bij het Stadion (circa 70 procent van de totaal-oppervlakte) is „goud waard geworden. Deskundigen schatten de totale waarde van de grond alleen op bijna zes millioen gulden. De aandelen in het Wembley-concern zijn dan ook in een jaar tijds ca. honderd procent meer waard geworden. Een Belgische club heeft een trainer, die wij beslist de Nederlandse clubs niet kunnen aanbevelen. De man, Riou, is weliswaar een krachtige persoonlijkheid maar het ongeluk is, dat die kracht voornamelijk in de handen zit. Enkele weken geleden gaf hij een van zijn eigen spelers, Urbain Braems, een hand. Gewoon een nana. Het „slachtoffer" vertrok van pijn: zijn onderarm was gebroken. Het zal dus verstandig zijn Riou in de toekomst niet met vriendelijkheden te overladen, in ieder geval beslist te weigeren om hem de hand te drukken. AMSTERDAM Leidsestraat 67-71, Tel. 64643-64908 ROTTERDAM Hoogstraat 111, Tel. 112690

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1959 | | pagina 2