Het goedkoopste kledinghuis van Nederland! CHEMISCH REINIGEN VERYEN Dingen, waarover men spreekt 12 Provinciënhuis i£en a/. Amsterdam: Van Baerlestraat 19, telefoon 722286 Linnaeusstraat 26, telefoon 50011 AmstelveenDorpstraat 59, telefoon 4016 In Spanje is een nieuw voetbalta lent ontdekt: de 19-jarige Mendonca, een Portugees, die door Athletico Madrid vorig jaar werd gecontrac teerd. Mendonca is het type van de luie, flegmatieke speler, die bij voorkeur een duel ontwijkt, maar óók met drie, vier dribbels een wedstrijd kan win nen. Mendonca wordt al vergeleken met Di Stefano en Kubala een véél- zeggend getuigschrift. Mendonca's mening over zijn eigen spel? „Ik voel er niets voor om een wedstrijd met het schuim op m'n lip pen te beëindigen. Ik doe m'n best, speel zo goed mogelijk als ik maar kan. Maar ik ben niet van plan achter een bal te lopen, wanneer ik zeker weet dat ik deze niet meer kan berei ken." Waar hebben wij dit geluid méér gehoord? En was die (Neder landse) speler ook geen top-speler? Het feit dat M.T.K.-Boedapest (het vroegere Voros Lobogo) in de achtste finales van het tournooi om de Euro pese voetbalbeker voor clubs werd uitgeschakeld door het Zwitserse Young Boys, heeft diepe indruk ge maakt in Hongarije. Pers en radio overladen spelers en clubbestuur met heftige critiek en ook het publiek is aan een zij het stilzwijgende actie begonnen: de laatste wedstrijd van M.T.K. werd bijgewoond door slechts duizend toeschouwers. En dat terwijl het stadion anders altijd uitverkocht is! Duels maken wij in ons land (he laas) niet mee. Wij zijn te nuchter zegt men. In Brazilië reageert men „spontaner". Daar heeft onlangs een scheidsrechter, Julian Oguiza, onmid dellijk na een wedstrijd de voorzitter van Colegiales, Rodrigues Alen, uit gedaagd; eenvoudig omdat Alen niet naliet de arbiter te beledigingen en te honen. Het moest een écht duel worden, compleet met revolvers. Wij zien Horn en Martens het al met elkaar aan de stok krijgen G. v. d. HEIJDEN. AMSTERDAM Leidsestraat 67-71, Tel. 64643-64908 ROTTERDAM Hoogstraat 111, Tel. 112690

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1959 | | pagina 2