Ajax Blauw Wit Foto-Ciné Oud Papierhandel Al. A. WESSELS n.v. tegen Groenburgwal 17-19 Amsterdam-C. Telefoon 33066-33707-96507 (Privé K 2964-3707) Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste P«js Spec, ingericht voor het vernietigen van Uw oude archieven Weet het huidige Amsterdamse publiek wel wat dat betekent: Ajax tegen Blauw Wit voor de ere-afdeling van de K.N.V.B.? Dat betekent dat deze hoof dstedelijke clubs, die elkaar al meer dan een halve eeuw geleden bekampten, die eestreden hebben om de plaats in de eerste klasse en ook samen om de nationale titel, die een geweldig brok sporthistorie samen opgebouwd hebben, dat diezelfde clubs nu in het nieuwe voetbaltijdperk waarin het professionalisme werd ingevoerd en de boventoon voert, wéér tegen elkaar in het voetbalstrij dperk treden op het hoogste niveau dat er in Nederland bestaat. Beiden slaan, ook a staan zij in dit seizoen althans tot dusverre niet bij de paar topclubs van de ranglijst een goed figuur, van beide clubs kan worden gewonnen, doch beiden zijn ook 'in staat de sterksten te slaan. Links en rechts' zijn Amsterdamse en me - Amsterdamse clubs in de loop der jaren verdwenen of ze spelen mm of meer op de achtergrond. Maar meer dan een halve eeuw zijn Ajax en Blauw Wit bijna van meet af aan, 'bijna ononderbroken, mede of vaak absoluut, aan de top van nationale voetbal, tevens internationaal erkend en gerespecteerd. Trotse vertegenwoordigers van het Amsterdamse voetbal, dat zijn het allebei. HeUs gold datTTze tijd, waarin zo veel onder de zakelijkheid van het prof voetbal vertreden wordt, de Amsterdammer zich bewust blijft of wordt van de histortLhe bedekenis van Ajax en Blauw Wit. van hun grootheid in het verleden en hun waarde in het heden. De strijd van vandaag zal er niet minder fel om zijn en geheel staan in het teken van het semi-professionalisme. Deze strijd is echter met alleen van be tekenis omdat de punten zo veel waarde hebben (wantmen kan het nooit weten hoezeer ons beide ploegen zeker te sterk lijken om gevaar te lopen op'de 17e of 18e plaats te zullen eindigen) maar de eer der overwinning is hier zeker een extra stimulans voor alle spelers. Het karakter van de derbyverhoogt de attractie voor het publiek, dat zeker het Ajax-stadion tot het laatste plaatsje ^We" hebben Blauw Wit jongstleden Zondag de record-zege van de dag op Willem II zien behalen, een wedstrijd die ontbloot was van elke spanning omda Willem II een bijzonder slechte dag had, de gehele ploeg en vooral de anders zo uitstekende doelman Feyt, die minstens twee houdbare schoten liet glippen. Maai dat neemt niet weg dat Blauw Wit een uitstekende partij vertolkte, met een stoere defensie (wat 'n lange, forse kerels!) en een zonder enige franje recht op 't doel gerichte, verrassend spelende aanval. En tempo volop, al zakte dat tegen het einde zéér begrijpelijk bij zo'n voorsprong wel wat at. Hoe zal Ajax zich tegen deze felle en enthousiaste ploeg verweren. Het is een volkomen open vraag fn al is blijkbaar in de pers Ajax lichtelijk favoriet wij slaan de kansen van de club van het Olympisch Stadion even hoog aan. We hopen dat het een faire, spectaculaire partij mag worden, een getuigenis van de kracht van het huidige Amsterdamse voetbal. HOVEN. FOTO - CINE - PROJECTIE - TAPERECORDERS LEIDSESTRAAT 104 (t.o. het K.L.M. gebouw) TELEFOON 66630

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1958 | | pagina 3