American Hotel Bij VAEf VEEM slaagt iedereen!!! WH lom de Zwljgerjaan 17-19 Te! el. 88059 AMSTERDAM LEIDSEPLEIN 28-30 Telefoon 31600 - Telex 11379 Gesoigneerde keuken American bar Terras Zalen voor diners, vergaderingen en congressen Film-cabine "V1 Wat is er overgebleven van de sterren van het F.I.F.A.-team, dat in October 1953 dus vijf jaar geleden in het Wembleystadion te Londen gelijk speelde tegen Engeland De beide doeliverdedigers, de Oostenrijker Zeman en de Zuidslaal Beara spelen nóg. Beara verdedigde onlangs nog het doel van de Zuid-Slavische ploeg.Zeman was opgesteld in het Oostenrijkse B-team. De Spaanse back Navarro is overgegaan naar een lager-geklasseerd team; zijn partner Hanappi daarentegen werd Oostenrijks record-international en behoort nog tot de beste spelers van KVande halfspelers heeft alleen Ocwirck zich kunnen handhaven. Hij is nu aan voerder van de Italiaanse club Sampdoria. Spil Posipal speelt m het reserve-team van de Hamburger S.V. en rechtshalf Tchaikowski werd trainer van de Israëlische CUEén de^voorhoêdespelers heeft inmiddels zijn carrière afgesloten: de Zweedse middenvoor Gunnar Nordahl. Hij heeft nu een voortreffelijk hotel in Rome en is tevens hulp-trainer van A.S. Roma. De beide vleugelspelers (de Italiaan Bon perti en de Zuidslaaf Zebec) komen nog voor hun nationale teams uit. Rechtsbmne Kubala werd Spanjaard en speelt voor de huidige topclub F.C. Barcelona, terwj Vukas, de linksbinnen van de Continentale ploeg, prof werd bij Bologna. Pr zijn in de laatste maanden een paar relletjes geweest in de Nederlandse sport- wereld Op de voetbalbond werd sterke druk uitgeoefend om buitenlandse wedstrijden op het T.V.-scherm toe te laten en voorts hebben amateurs en profs over en weer onprettige dingen gezegd, die gelukkig niet zo onprettig bedoeld WfOver die T.V.-kwestie zal voorlopig het laatste woord nog wel niet gesproken zün. Men" verwijt de K.N.V.B. en de buitenlandse bonden gebrek aan mede werking. Ten onrechte, naar onze mening. Het is o.i. namelijk de plicht van een overkoepelende organisatie de belangen van de leden te beschermen. De K.N.V. doet dit en de clubs zijn er Leo Brunt dankbaar voor. Want wie zal de schade vergoeden, die een vereniging lijdt door de concurrentie van een T;v-sP°rtrePor- tage? De N.T.S.? De bezitters van T.V.-toestellen? Ge weet wel béter. Enfin, de deskundigen puzzelen er nog maar eens over rpr is dus een controverse geweest tussen profs en amateurs. Of juister: tussen enkele semi-profbestuurders en enkele amateurleiders. Wij zijn met collega Geudeker van mening, dat de belangen van de groep amateurs op het ogenblik slecht worden behartigd door enkele „voormannen", anderszijds worden ook in de sectie betaald-voetbal fouten gemaakt. TAe quiz staat in het middelpunt van de belangstelling van de T.V.-kijkers. Met réden, want het vraag- en antwoordspelletje heeft (of het nu eerlijk toegaat of niet) vele charmes. Vooral indien het „slachtofferslagvaardig is. Maar men kan het bij een quiz ook wel overdrijven. Onlangs zagen wij een uit zending van de Belgische T.V., waarin aan een 17-jarige knaap uiterst moeilijke vragen over het eindtournooi in Zweden werden gesteld. Met ons hebben ook Bel gische journalisten zich aan de merkwaardige vragen geergerd. En één van hen kwam dan ook tot het navolgende kwasi-interview, dat hij als ^anm®5^eli,khf®" makkelijker kwalificeerdeTel de doelpunten op, die tijdens de eerste helft De grootste collectie in de beste merken RIJWIELEN - BROMFIETSEN MOTOREN - SCOOTERS en LEDEREN KLEDING. Onze 30-jarige ervaring op motorgebied waarborgt U de beste service

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1958 | | pagina 5