AJAX F Bijenoord Foto-Ciné Papierhandel M. A. WESSELS n.v. tegen Groenburgwal 17-19 Amsterdam-C. Telefoon 33066-33707-96507 (Privé K 2964-3707) Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste P«js Spec, ingericht voor het vernietigen van Uw oude archieven Dit wordt één der topwedstrijden van de dag en uit historisch oogpunt voor de betrokken clubs een wedstrijd die herinneringen wakker roept aan de tijd toen Ajax en Feijenoord, dank zij hun fraaie combinatiespel, om de hegemonie streden. Maar vanzelfsprekend overheerst het heden, waarin het de Rotterdammers ein - lijk gelukt hun sterrenploeg tot uitzonderlijke daden te brengen Eindelijk heeft de voorhoede van de Rotterdamse Stadionclub de cadans te pakken en ontstaan de goaltjes, die onweerstaanbaar tot sprekende overwinningen voor Feijenoord leiden. Daarbij waren het heus niet zwakke ploegen (zijn die er eigenlij we min of meer overspeeld werden, zodat men in brede kring Feijenoord als de grote favoriet voor het kampioenschap gaat beschouwen. Toch is het typisch dat men er in Rotterdam nog niet helemaal gerust op is nu het tegen Ajax gaat. Zeker, Feijenoord is in brede kring favoriet, doch er is iets gebeurd dat velen toch doet verwachten dat Ajax in elk geval geen!ï®willig slachtoffer zal worden. Dat iets is de overwinning die Ajax in Maastricht behaalde op m.V.V. met 4—1, op het voor kort nog onder de sterksten gerangschikte M V V We hebben weliswaar gelezen dat de Maastrichtenaren hun slechtste wed strijd van deze competitie speelden, hetgeen we gaarne aannemen doch toch ook ten dele moeten schrijven op conto van Ajax, dat „een goede pers had en ^de- daad een behoorlijke partij heeft gespeeld. Heel iets anders als de week te voren tegen Scheveningen-Holland Sport, toen werkelijk een dieptepunt bereikt wer<L Het succes in de ene wedstrijd te Maastricht heeft de pessimisten in elk geval een riem onder het hart gestoken en opent weer betere perspectieven, hoe zeer we ook overtuigd blijven dat er nog meer klappen geïncasseerd moeten worden. Doch die kunnen ons het vaste vertrouwen niet ontnemen dat herstel van het minder gun- stige begin van de oompetitie niet z/al uitblijven. Voorlopig is de strijd in deze boeiende competitie nog volkomen open. De aan vankelijke koplopers D.O.S. en Enschede hebben de eerste inzinking al overleefd, Sparta en V.V.V. zijn de nieuwe leiders geworden, doch wij achten de Rotterdamse kasteelbewoners en de ploeg van Jan Klaassens nog even kwetsbaar als voorheen Enschede en D.O.S. en we hebben een sterke neiging op den duur aan Rapid J.C. en aan Feijenoord betere kansen toe te kennen dan aan de huidige leiders. Aan de staart is de situatie nog minder overzichtelijk, zwakke ploegen zijn er niet, stellig geen ploegen van wie men bij voorbaat nederlagen verwacht. Voor hedenmiddag hopen we op een prettige en faire kamp met goed spel. Daar moet het in de gehele competitie door alle clubs heen geleid worden. HOVEN FOTO - CINE - PROJECTIE - TAPERECORDERS LEIDSESTRAAT 104 (t.o. het K.L.M. gebouw) TELEFOON 66630

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1958 | | pagina 3