American Hotel A Bij VAJST V Kslaagt iedereen!!! If mgamggggggR Dingen waar men over spreekt Willem de Zwijgerlaan 17-19 Te!el. 88059 AMSTERDAM LEIDSEPLEIN 28-30 Telefoon 31600 - Telex 11379 Gesoigneerde keuken American bar Terras Zalen voor diners, vergaderingen en congressen Film-cabine TTet succes van het tournooi om de Europese Voetbalbeker voor clubs is overweldigend. Zó overweldigend, dat men ook in niet-Europese landen aan de organisatie van een der gelijke wedstrijdenreeks is gaan denken. En dit heeft weer tot gevolg gehad, dat er thans •plannen zijn ontworpen om het tournooi uit te breiden tot een wereldtournooi, waarin de winnaars van de verschillende landengroepen (Europa, Zuid-Amerika enz.) tegen elkaar zullen uitkomen. Welke club op dit punt weer het meest actief is? NatuurlijkReal Madrid TTet wordt voor verschillende clubs steeds moeilijker om aannationale competities deel te nemen. Het Europese bekertournooi, regionale tournooien (Vriendschapsbeker, Jaar- beursstedentournooi, etc.) en vriendschappelijke wedstrijden vergen in de topclubs zóveel van spelers en leiding, dat de belangstelling voor de gewone competitie in het gedrang komt. Dat ondervindt thans o.m. de Franse club Stade de Reims, die zóveel verplichtingen is aan gegaan, dat de normale training dit seizoen eenvoudig moest worden afgelast. Op den duur moet de club daarvan onherroepelijk de nadelige gevolgen van ondervinden. rpoch wordt Stade de Reims niet door de bewoners van de Champagnestad verguisd. In- tegendeelDoor haar successen heeft de club namelijk ook de bevolking een belangrijke dienst bewezen. Voor de aanvang van de vorige competitie besloot de Nationale Medische- en Gezondheidsdienst een stalen long te schenken aan het ziekenhuis van de stad, waarin de winnaar van de Beker van Frankrijk gevestigd is. Stade de Reims won de beker en het ziekenhuis kreeg de ijzeren long. Mogelijk heeft de club dus vele mensenlevens gered. Een schonere beloning kan men zich nauwelijks voorstellen. Tn België werd vorige week tijdens een voetbalwedstrijd een complete zenuwoorlog" ge- voerd. Uiteraard was Rik Coppens de éne partij, de óndere was de stugge spil en oud- international Jan Nelissen. Vrijwel voortdurend fluisterde Coppens tijdens het duel tegen zijn directe tegenspeler ,,Ik zal u wel krijgen". En steeds weer kwam het antwoord: ,,Ik ga voor geen drie mannekes als u uit de weg". Coppens kreeg tenslotte zijn zin: Nelissen kon zich niet langer beheersen, trapte naar de middenvoor (de bal was vèr uit de buurt) en werd vanzelfsprekend uit het veld gestuurd. Beerschot won met 1—0. Een laffe streek van Coppens, die beslist toch wel over voldoende capaciteiten beschikt om zijn tegenstander op een andere manier uit te schakelen. Tn Nederland wordt ijverig gestreefd naar opvoering van het spelpeil van het nationale amateur-elftal. In Frankrijk óók, maar daar doet men het anders. Op het ministerie van Oorlog liggen namelijk plannen klaar om de beste amateur-spelers onder de wapenen te roepen en in te delen bij het befaamde sportbataljon van Joinville. de verzamelplaats van grote kampioenen (Anquetil, Rivière en Rousseau behaalden als „militair" belangrijke sport- successen). De diensttijd van deze militairen zou aflopen in1960, d.w.z. n& de Olympische Spelen. De opzet is duidelijk: op deze wijze zou men een sterke nationale amateur-ploeg kunnen formeren, die met kans op enig succes zou kunnen strijden tegen de „amateurs" van Rus land, Hongarije, Tsjechoslowakije enz. Het lijkt ons niet de methode van voorbereiding, die het Internationaal Olympisch Comité wenselijk acht. Maar de „Olympische gedachte" is toch reeds lang een farce T^ven naar BraziliëDidi, de befaamde binnenspeler van de ploeg die het wereldkampioen- schap behaalde, heeft inmiddels 2157 brieven ontvangen van bewonderaars en bewonde raarsters. Merkwaardig was, dat de meeste brieven uit Afrika kwamen. Didi heeft helaas nog geen secretaris kunnen vinden, die voldoende talen spreekt om alle epistels te kunnen be antwoorden T^veneens in Brazilië: de Confederatie van Sporten (het overkoepelende sportlichaam) heeft de voetbalclubs de verplichting opgelegd in de toekomst behalve een arts en een tandarts ook een pedicure te contracteren. Tijdens het tournooi in Zweden is namelijk gebleken, dat een goede verzorging van de voeten het rendement van het team tot 90 procent kan verhogen. De Braziliaanse voetballers zijn ware kasplantjes geworden: in Zweden hadden zij de be schikking over een arts, een tandarts, een coach, een trainer en een psycholoog. En nu wordt de staf nog uitgebreid met een pedicure. Arme knapen. Hoe moeten zij straks, als hun voetbalcarrière is afgelopen, op de eigen (onverzorgde) voeten staan? G. v. d. HEIJDEN. De grootste collectie in de beste merken RIJWIELEN BROMFIETSEN MOTOREN - SCOOTERS en LEDEREN KLEDING. Onze 30-jarige ervaring op motorgebied waarborgt U de beste service

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1958 | | pagina 5