LA NÈ AJAX Willem II Foto-Ciné Oud Papierhandel M. A. WESSELS tegen Groenburgwal 17-19 Amsterdam-C. Telefoon 33066-33707-96507 (Privé K 2964-3707) Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs Spec, ingericht voor het vernietigen van Uw oude archieven tVndelijk dan weer eens tegen Willem II, de eerste grote kampioen uit Zuid, de eerste club die de Westelijke suprematie in 1916 verbrak en kampioen van Nederland werd. Twee jaren daarna was Willem II wéér Zuidelijk kampioen en streed toen kansloos in de kampioenscompetitie tegen Ajax. Ook in 1930 waren beide kampioen doch toen werd Go Ahead kampioen van Nederland, Ajax twee de, Velocitas derde, Willem II vierde en Blauw Wit vijfde. De beide volgende seizoenen werd Ajax weer kampioen van Nederland, waarbij in '34 Willem II weer van de partij was en derde werd. Aan al die kampioenswedstrijden tegen de grote ploegen van Willem II behoudt de oude garde van Ajax prettige herinne ringen, want die ploegen met Mommers, Pim Versluis, Van Son, Van Gerwen en de overigen gaven op prettige wijze partij. Sedert dien hebben beide clubs hun rol gespeeld. Ajax behaalde nog vijf malen de nationale titel, Willem II heeft altijd een belangrijke rol gespeeld, doch de gradeerde tegelijk met Eindhoven naar de eerste divisie. Prachtig is het herstel geweest en thans heeft Willem II een ploeg die zeker terdege meetelt, al brachten de Tricolores het evenals Ajax nog maar tot drie winstpunten. Jongstleden Zondag hebben geen van beide clubs grote prestaties geleverd. Willem II verloor in Eindhoven met 30 van P.S.V., dat nog weer sterker is dan het vorige jaar, zodat winnen in Eindhoven van P.S.V. wel voor allen te machtig zal blijken te zijn, tenzij bij de sterke Eindhovenaren een inzinking zou intreden. Ajax heeft tegen Elinkwijk óók geen grote wedstrijd gespeeld, doch het gemis van Muller na betrekkelijk korte tijd leidde wel tot een verzwakking, want eigenlijk is Muller tot dusverre in dit seizoen de meest op de voorgrond tredende speler. Algemeen hoopt men dan ook dat hij weldra weer geheel „fit and well" mag zijn. In technisch opzicht was Ajax beter, doch de Stichtenaren verdedigden met alle felheid en zo moest Ajax met een verdeling der punten (22) genoegen nemen. Het is nog véél te vroeg voor beschouwingen over de mogelijke eindstand, doch het is toch wel duidelijk dat punten verzamelen op dit moment al vast als een bijzonder nuttige bezigheid geldt. Wij hebben alle respect voor P.S.V.'s defensie die Willem II's aanval, die heus weet hoe men goals maakt, in bedwang hield, doch als Van der Kuil zijn voorzetten op tijd en op maat lanceert, zoals tegen Fortuna, en de overige voorwaartsen tonen te kunnen schieten, dan is Ajax vermoedelijk toch niet kansloos en dan kan het een boeiende en interessante partij worden. J. HOVEN. Laat U zich geheel vrijblijvend bij ons voorlichten 3ver Fotografie en Smalfilm LEIDSESTRAAT 104 (t.o. het K.L.M. gebouw) Telefoon 66630

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1958 | | pagina 3