LANS Foto-Ciné AJAX Fortuna '54 Oud Papierhandel M. A. IVESS tegen Groenburgwal 17-19 Amsterdam-C. Telefoon 33066-33707-96507 (Privé K 2964-3707) Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs Spec, ingericht voor het vernietigen van Uw oude archieven AT oor Ajax was het een prettige tijding toen de vorige week kwam vast te staan, dat Piet van der Kuil weer voor Ajax zou spelen in dit seizoen. In de vooraf gaande wedstrijden was wel gebleken, dat de aanval zonder de snelle Piet verre van productief was en dus was het weder-optreden van de kleine internationaal een welkome versterking. De nieuwe keuze-commissie van Ajax (Keizer, Pot- harst, Schubert) had, na het falen van de voorhoede van Ajax tegen D.W.S. Amsterdam, de moed de cracks Bleyenberg en Schmidt, en eveneens Feldmann, te passeren en Fransz als aanvalsleider op te stellen tegen Sparta. Het resultaat was nogal teleurstellend, doch dat een zo ingrijpende verjonging direct tot een gunstig resultaat zou leiden, was niet te verwachten. We willen niet gaarne voor onze verantwoording nemen dat deze ingreep te radicaal was, ieder die het falen van Bleyenberg en Schmidt tegen D.W.S.-Amsterdam gezien heeft, zal het res pecteren dat gepoogd is andere wegen in te slaan. We weten niet hoe de ploeg nu zal zijn, doch we waarschuwen allen die critiseren, dat het trio, dat met de bekwame trainer de ploeg samenstelt, over betere en méér gegèvens omtrent de spelers, hun geestelijke instelling en physieke conditie en hun huidige vorm, be schikt, dan wie ook. Men moet vertrouwen hebben, Ajax gaat een moeilijke tijd tegemoet, doch het zal tenslotte best gaan. Dat Van Mourik en zijn mannen het vandaag héél moeilijk zullen krijgen, zal ieder begrijpen. Fortuna '54 is ongetwijfeld sterker dan D.W.S.-Amsterdam en Sparta, de aanval is snel, hard en productief en de gehele ploeg is uitstekend in gespeeld en zeer geroutineerd. De verdediging liet jongstleden Zondag tegen Willem II weliswaar enkele steekjes vallen, doch zij kan veel beter spelen. De kracht van de ploeg schuilt echter in de voorhoede, die uit vijf klassespelers bestaat, die alle vijf de kunst van doelpunten-maken verstaan. Het Amsterdamse publiek, dat de weg naar „de Meer" is ingeslagen, zal waar schijnlijk een boeiende partij te zien krijgen. Want dat Ajax door de nederlagen de moed verliest, daaraan geloven we geen ogenblik. Alle elf spelers zullen zich revancheren willen voor de beide nederlagen waarmee ditmaal de competitie is ingezet. We hopen van harte dat er spoedig een ommekeer ten goede komt en de zo snel opgelopen achterstand weggewerkt zal worden. We wekken de supporters der rood-witten met klem op de ploeg de morele steun te geven, die zo zeer tot succes kan bijdragen. J. HOVEN. LaatU zich geheel vrijblijvend bij ons voorlichten over Fotografie en Smalfilm LEIDSESTRAAT 104 (t.o. het K.L.M. gebouw) Telefoon 66630

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1958 | | pagina 3