LANE Foto-Ciné AJAX D. W.S.-Amsterdam Oud Papierhandel M. A. WESSELS n.v. tegen Groenburgwal 17-19 Amsterdam-C. Telefoon 33066-33707-96507 (Privé K 2964-3707) Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs Spec, ingericht voor het vernietigen van Uw oude archieven ^jax brengt vandaag de primeur van het eerste officiële optreden van de nieuw bakken ere-divisie-club D.W.S., of zoals de officiële benaming is: „D.W.S.- Amsterdam". Er is reden om een zeer spannende en volkomen open strijd te verwachten, waarbij we van harte hopen dat deze wedstrijd een sportief beloop mag hebben en gespeend mag blijven van incidenten, die de naam van de club en de betrokken spelers geen eer aandoen. Op het moment dat we deze regels schrijven is de samenstelling van de ploegen nog niet definitief bekend, doch aangenomen mag worden dat zowel de rood-witten als de blauw-zwarten nu wel zo ongeveer weten wat hun sterkste combinatie is. Dat begon er, wat Ajax betreft, jongstleden Zondag al veel op te lijken. Het merkwaardige toen was dat twee nieuwelingen de meeste voldoening gaven, namelijk de ex-V.V.V.'er Seelen en de uit eigen kweek komende rechtsbinnen-voorwaarts Fransz. Zou dat overigens niet ook te wijten zijn aan het feit dat deze nieuwelingen in het Ajax-milieu zich geheel gaven en de overigen zich toch nog enige reserve oplegden? Er is altijd een verschil tussen een generale repetitie en de openingswedstrijd voor de competitie. Het was in elk geval van de zijde van Ajax geen slechte wedstrijd, want de Antwerpse rood-witten dient men als een respectabele tegenstander te beschouwen. Ze gaven goed en fair partij waardoor het voor beide partijen een prettige en tegelijk een nuttige oefening was. De club van het Olympisch Stadion heeft het in Groningen tegen G.V.A.V. minder goed getroffen. De wedstrijd is daar ontaard in een minder sportieve ver toning. Dat de Groningers, versterkt met de Duitse spelers Seemann en Forttner van Sportclub Enschede, een harde productieve speelwijze huldigden en geen moment het karakter van een trainingspartij aan hun spel gaven, kunnen we buiten beschouwing laten, doch nog vóór de rust moesten bij D.W.S. Mesman en doelman Boshuizen worden vervangen en tenslotte werd het spel van een zo danige onbesuisdheid dat scheidsrechter Schipper acht minuten voor het einde de wedstrijd staakte. Wij geloven dat hedenmiddag de omstandigheden van dien aard zijn, dat beide ploegen zich tot het uiterste geven doch met die beheersing dat het een faire en goede wedstrijd wordt. J. HOVEN. LaatU zich geheel vrijblijvend bij ons voorlichten over Fotografie en Smalfilm LEIDSESTRAAT 104 (t.o. het K.L.M. gebouw) Telefoon 66630

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1958 | | pagina 3