CHEMISCH REINIGEN VERYEN Canadian Club ü£sn el, Amsterdam: Van Baerlestraat 19, telefoon 722286 - Van Wou- straat 203, telefoon 720550 Linnaeusstraat 26, telefoon 50011 Jozef Israëlskade 42 a, telefoon 722311 D.O.S.-VREUGDE Het gebeurde Zondag j.l. in het zwembad van de Liesbosch bij Jutphaas. Op de propvolle steigers zaten waterpolo-enthousiasten, in afwachting van de grote finale van de jaarlijkse waterpolodagen. Jongens en meisjes, dames en heren, bijna allen in luchtige kledij, die de zon de kans gaf het eerste bruin van 1958 op de huid te brengen. Maar ergens op de eerste rij van de tribune was niets van de luchtigheid te bemerken; daar haden drie mannen in keurige Zondagse colbertjes plaats ge nomen. Zij sloegen dan ook de verrichtingen in het water duidelijk met minder deskundigheid gade. Een metalen stem kondigt door de microfoon nog enkele mededelingen aan. De méésten luisteren al niet eens meer, doof geworden voor de oproepen aan zeven tallen en scheidsrechters om zich naar bepaalde velden te begeven. Maar ken nelijk was de stem toch nog tot enkele oren doorgedrongen, want na de laatste mededeling ontstond een tumult. Tientallen sprongen juichend op, de drie keurig geklede heren grepen elkaar bij de schouders en begonnen een wilde rondedans. De ruimte tussen de tribune en het water was slechts klein en de steiger was glad. En een tel later lag één van de drie enthousiastelingen dan ook met zijn keurige grijze sportpak in het water. Hij lachte nog óók. „Wat gebeurt er," vroegen enkelen verschrikt. Zij hadden duidelijk nog niet begrepen waar al dat gejuich voor was, laat staan dat er iemand zomaar met zijn „goeie goed" in het water valt en zich lachend op het droge laat hijsen. „Oh," was het antwoord, „hoorde u het dan niet door de luidspreker? Die meneer riep om, dat Enschede met 2—1 heeft verloren en dat D.O.S. met 6—1 van V.V.V. heeft gewonnen. en die vent daar is natuurlijk voor D.O.S P. D. by appointment to H.R.H Prins Bernhord der Nedcrlonden

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1958 | | pagina 2