AJAX G.V.A.V. Oud Papierhandel M. A. WESS tegen Groenburgwal 17-19 Amsterdam-C. Telefoon 33066-33707-96507 (Privé K 2964-3707) Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs Spec, ingericht v. h. vernietigen van Uw oude archieven Ajax heeft Zondag de kans op verlenging van de kampioenstitel weliswaar niet verloren, doch ongetwijfeld toch ongunstiger zien worden, omdat D.O.S. geen kans zag een of twee punten op Enschede te behalen en omdat Ajax zelf in Breda een ongelukkige middag beleefde door zonder Anderiesen en Den Edel te moeten aantreden en met nog enkele spelers, die door de inenting in verband met de aanstaande tournee naar Zuid-Afrika, zich niet best gevoelden. Dat was op de physieke prestatie van niet te onderschatten invloed, doch bovenal heeft zich het gemis van Anderiesen doen gevoelen. Met alle waardering voor zijn plaatsver vanger is Wim Anderiesen inderdaad de spil in Ajax' defensie, die de gevaarlijke Canjels niet zo gemakkelijk tot twee onhoudbare treffers zou hebben laten komen. Zo werd dit krasje op de rekening van Ajax aangebracht en werd, met het zéér zware programma, dat Ajax nog af te werken heeft, voor ogen, de kans op prolongatie van de eervolle en lucratieve nationale titel niet onaanzienlijk verminderd. Natuurlijk zullen de spelers tot het laatst strijden om alsnog de ereplaats in de eindstrijd te bereiken. Het is tenslotte „voetbal", „een balletje kan raar rollen", óók voor Enschede! Dat verrassende uitslagen in deze slotfase van de competitie voor de hand liggen en veel voorkomen, hebben de resultaten van jongstleden Zondag nog eens extra onderstreept. Of eigenlijk zijn thans dergelijke uitslagen niet als verras send te beschouwen. Lager geplaatsten op de ranglijst, bovenal diegenen wier positie nog niet geheel veilig is, worden mentaal sterker dan ze zijn en groeien over hun normale kunnen uit. Zo zijn in doorsnee zwakkeren geen zwakkeren meer en worden minder geïnteresseerde sterkeren tot zwakkeren. Het feit doet zich daarbij voor, dat de strijd om lijfsbehoud, in casu om aan degradatie te ont komen, nóg sterker impuls betekent dan het streven van koplopers om op de ereplaats te eindigen. Voor clubbestuurderen en supporters is dat in verschil lende gevallen anders en is een kampioenschap alles. Maar de degradatie bete kent bovenal een groot verlies voor de spelers, moreel en zakelijk! Hoe een dreiging om te moeten degraderen tot grote daden inspireren kan, heeft ook het toch al zeer energieke elftal van G.V.A.V. bezield door de grootste zege van de dag te behalen. P.S.V. werd in Groningen met 7—1 geslagen en zelfs als we aannemen dat P.S,V. teleurstelde, dan nóg blijft deze prestatie een bewijs van grote kracht van de aanval der Groningers. Wij zijn dan ook overtuigd, dat deze thans geïnspireerde aanval de ploeg van Ajax heden voor een zeer moei lijke taak zal stellen met als gevolg een boeiende en spannende, open partij. J. HOVEN. Een „Econoom-pak" is een costuum met een boord om! Voorzie U eens van zo'n pracht-product van artistiek vakmanschap ge paard met kwalitatieve degelijkheid. „De Econoom" beschikt zowel over een heren- als dames-afdeling, geeft altijd méér dan U verwacht en zorgt steeds dat zijn concurrenten heel kwaad op hem zijn. Want hij is goedkoper'.! en heet daarom al sinds jaren: „De Econoom" vermaard door degelijkheidsgarantie. Nieuwendijk 97 Amsterdam-C. - tel. 33904 - Nieuwendijk 97

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1958 | | pagina 3