Ajax B.V.V. Oud Papierhandel Al. A. WSSSSLS tegen Groenburgwal 17-19 Amsterdam-C. Telefoon 33066-33707-96507 (Privé K 2964-3707) Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs Spec, ingericht v. h. vernietigen van Uw oude archieven TTet zijn geen prettige wedstrijden die de clubs van de ere-divisie spelen moeten tegen de tegenstanders die dreigen te degraderen. Natuurlijk, voor de met degradatie bedreigden eerst recht niet. Zo'n strijd „op leven of dood" om deze krasse term maar eens te bezigen, gelukkig méér in beeldspraak! is geen pretje en heeft soms met sport maar weinig te maken. Zoals het bijvoorbeeld jongstleden Zondag in het Olympisch Stadion is toegegaan was het nu niet bepaald een de monstratie van de sportieve betekenis van sport voor de lichamelijke opvoeding en verheffing van de jeugd, zoals onze sportpaedagogen enkele weken geleden in een heel degelijk congres als uitgangspunt kozen. En evenmin van de verbroede ring en de onderlinge vriendschap van de voetballers. Maar ja, dat zijn nu een maal de consequenties van competities, want het beroepsvoetbal is hier maar in geringe mate verantwoordelijk, vroeger waren die wedstrijden óók zo gezellig niet! Maar enfin, Ajax hoopt zonder al te hevige beschadigingen de zeven wedstrij den, die het nog voor de boeg heeft, door te komen, hetgeen nog véél belangrijker is dan een yolgend kampioenschap van Nederland, hoe welkom dit toch elk jaar weer is, zelfs voor een met tien nationale kampioenschappen verwende club als Ajax. De natuur is natuurlijk sterker dan de leer en ook Ajacieden laten zich niet willoos voor de wolven gooien, doch om de naieviteit van diverse geachte con fraters van dagblad- en sportpers, die in zulk een wedstrijd nog mooi spel willen zien, hebben we ons toch wel enigszins verbaasd. We kunnen slechts hopen dat het vandaag, ondanks de grote belangen die op het spel staan, een normale voetbalwedstrijd moge worden, een krachtmeting waarin de spelers zich uitleven kunnen. De situatie is voor beide ploegen wel geheel verschillend. Ook B.V.V. zal alles op de aanval gooien, alleen een fel opportunisme is voor de club die ernstiger dan de anderen in gevaar verkeert, geboden. Toch is B.V.V. geen zwakke tegenstan der, waartegen men het zonder alles te geven wel klaar speelt. B.V.V. is ondanks de vier punten achterstand nog niet kansloos. Het krijgt onder andere Blauw Wit en Elinkwijk nog te gast, mogelijkheden blijven er nog voor de Bosschenaren, zelfs als ze straks met lege handen terugkeren naar Den Bosch. Ajax moet winnen wil het nog aanspraken blijven maken op prolongatie van de kampioenstitel. We hopen van harte dat het gewicht van deze strijd niet tot excessen zal leiden, die ernstige gevolgen kunnen hebben en die op een sportveld niet thuis behoren. J. HOVEN. De uitslag is altijd 10. Geef een voorzet aan uw buurman en kom met een zuiver gerichte through-pass onze zaak binnen, waar een verstandige scheidsrechter heus niet eerder fluit dan wanneer u pas tevreden bent. Ziet u wel? 10. „I>E ECOITOOM", Jfieiiwendljk 97, Tel. 33904 Dames- en Herenkleding op elk gebied. Vermaard door degelijkheids-garantie

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1958 | | pagina 3