Oud Papierhandel M. A, WESSELS .n.v AJAX RAPID J.C. tegen ECOJTOOM", JTieuwendijk 97, Tel. 33904 Dames- en Herenkleding op elk gebied. Vermaard door degelijkheids-garantie Groenburgwal 17-19 Amsterdam-C. Telefoon 33066-33707-96507 (Privé K 2964-3707) Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs Spec, inger. v. h. vernietigen van Uw oude archieven Ajax heeft veertien dagen geleden bij Philips een goed nummertje weg ge geven. Een zege met 5—0 op P.S.V. is toch wel de moeite waard, al vonden „De Telegraaf" en „De Sportkroniek" blijkbaar nog met moeite een gaatje om van deze stunt van Ajax melding te maken. Dat is men echter hier wel gewend en het feit blijft er hetzelfde door. We zien dus dat Ajax weer op de tweede plaats troont, doch met nog veertien wedstrijden voor de boeg zullen we ons maar niet in mogelijkheden verdiepen, temeer daar Enschede een constante ploeg heeft en Ajax al met de Twente naren heeft afgerekend: 30 gewonnen in Enschede, 00 in Amsterdam, wat 1o geweest zou zijn, zonder die ietwat zonderlinge decisie via de grensrechter van arbiter Martens. De situatie zou dan al wel enigszins anders geweest zijn. Met dat al is men in de Ajax-kring wel content over zijn flinke ploeg, die het gehele seizoen met een min of meer gebroken aanval, toch nog een gemiddelde van twee goals per wedstrijd haalde. Hoe ook het resultaat van de resterende wedstrijden mag zijn, Van Mourik en zijn mannen hebben de naam van Ajax alle eer aangedaan en wat zij bereikten, werd en dat is eigenlijk het mooiste door fair spel en correct optreden verkregen. Dat kampioen-worden een bij zondere eer en voldoening geeft, moge blijken uit het deelnemen van Ajax aan de wedstrijden om de Europa-cup, waarvoor tweemaal van de Oost-Duitse kampioen Wismut werd gewonnen en Woensdag 5 Februari (zorgt tijdig voor kaarten!) tegen de Hongaarse kampioen Vasas wordt aangetreden in het Olym pisch Stadion. Vandaag dus een wedstrijd tegen de kampioen van 19551956, één van de sterkste ploegen uit de ere-afdeling en een tegenstander waar tegen Ajax tot dusverre de grootste moeite had om zich staande te houden. Rapid J.C. speelt in een uitstekend ploegverband, de ploeg baseert niet op een paar sterren, doch het is het uitstekende verband, het gave geheel, waardoor Rapid J.C. zulk een kracht ontwikkelt. In het Sportpark te Kaalheide werd Ajax geslagen, men kan er van op aan dat het een zware taak voor Ajax wordt vandaag voor die nederlaag revanche te nemen. J. HOVEN. De uitslag is altijd 10. Geef een voorzet aan uw buurman en kom met een zuiver gerichte through-pass onze zaak binnen, waar een verstandige scheidsrechter heus niet eerder fluit dan wanneer u pas tevreden bent. Ziet u wel? 1—0.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1958 | | pagina 3