Oud Papierhandel M. A, WESSELS n.v. AJAX Sportclub Enschede tegen Groenburgwal 17-19 Amsterdam-C. Telefoon 33066-33707-96507 (Privé K 2964-3707) Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs Spec, inger. y. h. vernietigen van Uw oude archieven Allereerst een woord van welkom aan de leiders van de ere-divisie. De Sport club Enschede verdient die plaats, ze heeft zich de meest constante getoond tot dusverre. De Twentenaren hebben trouwens van meet af aan een vaste koers getoond bij de aanpassing aan het beroepsvoetbal en van hun organisatorisch zakelijk inzicht plukken zij nu reeds de vruchten. Dat sinds de laatste verschijning van Rood-Wit-thuis Ajax naar de vierde plaats is afgezakt, is voor niemand een verrassing. Het kan niet altijd voor de wind gaan en zeker is, dat Ajax geduchte tegenspoed met spelers heeft gehad. Achtereenvolgens werden vier van de vijf voorwaartsen, die voor het eerste elftal bij het begin aangewezen waren, uitgeschakeld. Gelukkig kwam Bleyenberg terug, doch Zondag in Maastricht viel ook Van der Kuil uit en stond alleen Bleyenberg nog van de oorspronkelijke aanval in het veld. Het gebrek aan wer kelijk eerste klasse aanvallers wreekte zich en al hebben verschillende invallers herhaaldelijk goede wedstrijden gespeeld, de te zwakke aanval leidde tot een overbelasting van de verdediging, die blijkbaar thans ook niet meer de secure eenheid vormt die tot zovele overwinningen leidde. Wij zijn echter overtuigd dat de ploeg van Ajax zich herstellen zal en zeker in alle nog volgende wedstrijden flink van zich afbijten zal, ook al lijkt het twij felachtig of de kampioenstitel geprolongeerd zal worden. In elk geval zal het oog scherp gericht worden op September, om dan met een sterke ploeg terug te komen. Dat onvoldoende aanvalskracht mede oorzaak is van het betrekkelijk geringe succes van Blauw-Wit en Amsterdam en óók van D.W.S. en De Volewijckers en derhalve als een hoofdstedelijk euvel over de hele linie beschouwd moet worden, is wel gebleken bij de wedstrijd van het Haagse tegen het Amsterdamse elftal, die met 5—1 verloren werd. Bij de volgende wedstrijden van het Amsterdamse elftal is het te hopen dat een sterkere formatie mogelijk is en de ploeg tot beter spel komen kan. Mogelijk dat een speciale voorbereiding daartoe kan bijdragen. Ajax heeft in het najaar in Enschede met 30 van de Sportclub gewonnen, de zwaarste nederlaag welke S.C. Enschede in dit seizoen geleden heeft. Men kan er van op aan dat de zwarthemden er alles op zullen zetten nu minstens met drie doelpunten verschil te winnen en dat het heel moeilijk zal zijn voor Van Mourik en zijn mannen om dat te beletten. Het is wel typisch dat Enschede zijn beste en productiefste wedstrijden speelde zonder Abe. Ook vandaag zal de grote man er niet bij zijn (als tenminste in laat ste instantie niet anders wordt besloten), doch ook zonder hem krijgt Eddy Pie- ters Graafland het hedenmiddag hard te verantwoorden. Wij hopen dat Ajax door de sterke tegenstander geïmponeerd zal worden en dat het publiek een boeiende, goede en faire kamp te zien krijgt. J. HOVEN. Goal! Een doelpunt!!! Na een rijp overlegd samenspel met Uw kledingadviseur komt U onher roepelijk tot het „scoren". Raadpleeg dus „de Econoom"! Uw betrouwbare konsulent voor dames- en herenkleding immers de Econoom weet voor U juist datgene uit te kiezen, wat Uw persoonlijkheid onderstreept! Prijzen: Humaan voor Uw portemonnaie. Nieuwendijk 97 Amsterdam-C. - tel. 33904 - Nieuwendijk 97 Vermaard door degelijkheidsgarantie.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1958 | | pagina 3