Oud Papierhandel M. A, WESSELS n.v, AJAX BLAUW WIT tegen Groenburgwal 17-19 Amsterdam-C. Telefoon 33066-33707-96507 (Privé K 2964-3707) Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs Spec, inger. v. h. vernietigen van Uw oude archieven Het is wel onder buitengewoon prettige omstandigheden dat Ajax en Blauw Wit de reeds meer dan een halve eeuw geleden begonnen reeks van wedstrijden tegen elkaar heden vervolgen. Op de eerste plaats zo prettig omdat beide de wind in de zeilen hebben, ze spelen in 's lands hoogste afdeling, de ere-divisie, ze zijn beiden qua spel en qua organisatie sterk, de geest in beide clubs is best en de verstandhouding over en weer is goed te noemen. Prettig zijn ook de omstandig heden wat betreft de situatie in de competitie. Ajax staat tweede en Blauw Wit veertiende. Ajax kan dus „gerust adem halen", Blauw Wit schijnt met slechts één punt meer dan nummer zeventien, een gevaarlijke positie in te nemen, doch dat is slechts schijn! Een club die Amsterdam met 31, N.A.C. met 5—2, Rapid met 10 en P.S.V. met 63 klopt is veel te sterk om te degraderen, vooral nu op het ogenblik de sterkste combinatie wel is gevonden en voortaan geregeld met een stabiele opstelling aangetreden kan worden. Afgezien echter van alle resul taten, óók die van hedenmiddag, zullen de toeschouwers zelf kunnen beoordelen hoe goed het elftal van Blauw Wit is. Ajax' aanval is overigens ook al beter voor de dag gekomen tegen Sparta, ook al ontbraken Schmidt en Snoeks nog op het appèl. Wéér beleefde Ajax een slecht besluit en ging op het laatst nog een punt onnodig verloren en misschien ook wel ongemotiveerd, want legio Rotterdammers (om van de Amsterdammers maar te zwijgen) achtten de strafschop niet gemotiveerd. Een vrije schop voor Ajax wegens „obstructie" had, volgens vele ooggetuigen gegeven moeten worden, want Geelhuizen werd door de temperamentvolle Van Ede (een leuke speler overigens) al bewerkt voor de kleine Ajacied uit lijfsbehoud reageerde. Maar dat was de al weer omgeslagen pagina van de vorige week en nu gaan we verder en zien we de spelers van Ajax en Blauw Wit aantreden voor de grote strijd om de fel begeerde punten en om de eer die in het winnen van deze wedstrijd onafhan kelijk van de punten gelegen is. We zien twee jonge, voortreffelijke doelverdedigers opgesteld, met vóór hen uitstekende, geroutineerde backs en beide met een stopper van de beste klasse die in ons land bestaat. Beider stijl is tengevolge van de physieke aanleg verschil lend, doch beiden zijn sterk en tactisch. De kanthalves zijn ook van de goede soort en de voorhoeden zullen elkaar waarschijnlijk bitter weinig ontlopen. Als ze „op stoot" (beter is nog „op schot") zijn, dan doen ze voor geen enkele aanval in ons land onder en eigenlijk moet men wensen dat beide aanvalslinies tot vol ledige krachtsontplooiing komen, want dat zou het karakter van de wedstrijd verhogen en het spel attractiever maken. Natuurlijk is een voorspelling wel zeer moeilijk. Het wordt, zoals het met vrijwel alle wedstrijden in de eredivisie wel het geval zal zijn, een volkomen open strijd. Moge het ook een spectaculaire en een faire kamp worden, een de monstratie van de kracht van het Amsterdamse voetbal! J. HOVEN. Een „Econoom-pak" is een costuum met een boord om! Voorzie U eens van zo'n pracht-product van artistiek vakmanschap ge paard met kwalitatieve degelijkheid. „De Econoom" beschikt zowel over een heren- als dames-afdeling, geeft altijd méér dan U verwacht en zorgt steeds dat zijn concurrenten heel kwaad op hem zijn. Want hij is goedkoper!! en heet daarom al sinds jaren: „De Econoom" vermaard door degelijkheidsgarantie. Nieuwendijk 97 Amsterdam-C. - tel. 33904 - Nieuwendijk 97

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1957 | | pagina 3