Oud Papierhandel M. A, WESSELS n.v, AJAX tegen D.O.S. „DE ECOJfOOM", STieuwendijït 97, Tel. 33904 Dames- en Herenkleding op elk gebied. Vermaard door degelijkheids-garantie Groenburgwal 17-19 Amsterdam-C. Telefoon 33066-33707-96507 (Privé K 2964-3707) Koopt alle soortea oud papier tegen de hoogste prijs Spec, inger. v. h. vernietigen van Uw oude archieven De Amsterdamse roodwitten gaan vandaag hun reeks wedstrijden voor de eredivisie voortzetten met een wedstrijd tegen D.O.S., ongetwijfeld een der sterk ste en gevaarlijkste tegenstanders der Ajacieden met een speltype, dat onze stad genoten moeilijk ligt. Felheid, tempo en schotvaardigheid bezitten de Stichtena ren in ruime mate, tenminste in den regel, want D.O.S. kan uit de band springen, zowel in positieve als in negatieve zin. D.O.S. heeft daarbij een man in het doel staan die tegenscoren in laatste instantie wel heel moeilijk maakt. De Munck is een doelman van grote klasse, die bovendien een speelwijze heeft waardoor hij als het ware de spil en de achterspelers ontlast en vóór zijn goal het opruimen van de verdedigers ondersteunt. Of hij beter is dan Pieters Graafland, of hij een even snelle reactie heeft dan de jongere Ajacied, is een andere kwestie, doch vergelijken is niet mogelijk in één wedstrijd. Wanneer vandaag De Munck teleur stelt en Pieters Graafland briljant is, dan mag dat nog niet tot de conclusie leiden, dat nu Pieters Graafland weer onder de lat bij het Nederlands elftal moet staan. Omgekeerd natuurlijk precies van hetzelfde laken een pak. De ver gelijking tussen deze beide grootmeesters moet op vele wedstrijden baseren en dikwijls geven dan nog factoren buiten het directe keepen de doorslag. Een vergelijking tussen beide ploegen is ook niet goed mogelijk. Het feit, dat ze na dertien wedstrijden een gelijk aantal punten veroverden wijst er al op, dat men met ploegen van gelijke kracht te doen heeft. Dat het verschil in goals tegen zo groot is, dat vindt zijn oorzaak in een paar felle klappen toen D.O.S. nog niet de goede opstelling gevonden had van thans. Zo kreeg D.O.S. zowel in Den Haag tegen A.D.O. en in Rotterdam tegen Feijenoord tezamen tien goals tegen. Daardoor alleen al is het verschil in goals tegen verklaard, waarbij men dan nog moet bedenken, dat Ajax nog naar A.D.O. en Feijenoord op bezoek moet. Daarom geloven we in twee gelijkwaardige ploegen, tenminste als Ajax de escapades van de twee laatste weken niet al te zeer opbreken. We verwachten een boeiende strijd met veel spanning, doch een strijd waarvan geen uitslag te voorspellen valt. Dat is niet anders als gissen. Moge het een prettige, faire strijd worden, daar wordt tegenwoordig wel niet zo veel op gelet (het zijn immers profs!), doch wij achten dat nog altijd heel belangrijk, vooral voor de spelers! J. HOVEN. AFSCHEID VAN JOLINK EN HAUBER. Dinsdag a.s. neemt de Amsterdamse voetbalwereld afscheid van de heren G. J. Jolink en G. H. Hauber, respectievelijk oud-voorzitter en oud-penningmees ter van de K.N.V.B., afdeling Amsterdam (ex A.V.B.). Hun veeljarige bestuurs taak wordt dan namelijk officieel afgesloten met een receptie, die door het Afde lingsbestuur wordt aangeboden. De receptie wordt gehouden van 20.30 uur tot 22.30 uur in „American-hotel", Leidseplein. De uitslag is altijd 10. Geef een voorzet aan uw buurman en kom met een zuiver gerichte through-pass onze zaak binnen, waar een verstandige scheidsrechter heus niet eerder fluit dan wanneer u pas tevreden bent. Ziet u wel? 10.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1957 | | pagina 3