Het Linoleumhuis •i Rokin 50, Amsterdam, Tel. 37048 Waar men van spreekt HAM" Moderne meubelen met fraai uiterlijk en voortreffellijke „zit" SEDERT 1907 D. W. DE KRUYFF 6 Zn. Vraagt ons deskundig advies Het leggen van linoleum- vloeren eist vakkennis EEN SLECHTE GENERALE REPETITIE. Voor de zoveelste maal is de „generale" min of meer op een teleurstelling uit gelopen. Enkele nieuwe probeersels bleken helemaal geen doorslaand succes te zijn, integendeel, degenen die nog maar steeds vast willen houden aan „het gouden trio", vatten weer moed na deze weinig verheffende „generale repetitie". Ze hopen dat men op de een of andere wijze toch nog weer op Lenstra, Wilkes en Rijvers, of tenminste op een of twee van hen terug zal kunnen vallen en ze vergeten het falen van dit trio, dat na rust tegen Luxemburg en feitelijk de hele wedstrijd tegen Oostenrijk tot niets anders kwam dan tot individuele acties, waaruit toch wèl hun grote klasse naar voren trad, dochgéén goals. Nu was het van meet af aan fout om die oer-pingelaar Meyers rechtsbuiten te zetten. Deze Graafschapper was altijd wel een bijzonder handig dribbelaar, doch nie mand dacht er tot voor kort aan hem in de nationale ploeg te kiezen. Sedert hij voor Feijenoord speelt, is de visie op zijn spel blijkbaar gewijzigd. Voorts ont brak Van der Kuil, doch was ook Dillen niet opgesteld. De P.S.V.'er hoort een trial te hebben, zijn bijzondere schotvaardigheid rechtvaardigt dit volkomen. Noch in Kruiver, noch in Tol zien we voor het ogenblik spelers van internationaal formaat en in Clavan alleen als partner van Schuurman, om deze 23-jarige kanonnier beter te lanceren. Dat de beide A.D.O.'ers niettemin beneden de ver wachtingen bleven, is buiten kijf, doch wie zou durven beweren dat Woensdag tegen deze goede Britten „het gouden trio" wèl tot scoren zou zijn gekomen? Feit is óók dat de uitstekende Engelse ploeg onze kant-halves zo zeer in het defensief betrokken, dat nóch Notermans, nóch Klaassens de vreemde aanval vóór hen voldoende steun konden bieden. Hierdoor rammelde het geheel min of meer, al heeft in beide opstellingen de achterhoede wel bevredigd. De Britten getuigden opnieuw van de vooruitgang van het Engelse voetbal. Men kan in Engeland thans zeker tien zulke combinaties vormen. Ze zijn uit stekende sparringpartners, hun voetbal is altijd van klasse, ook als ze er niet voor vechten, alsof de eer van Engeland op het spel stond! Goede schotvaardige voorhoedespelers zijn niettemin ook in Engeland dun gezaaid en zo is het eigenlijk over de gehele wereld. Was onlangs België—Frankrijk (0—0) niet een pijnlijke demonstratie van onmachtig aanvalsspel? We zijn ongetwijfeld door het spel van onze ploeg teleurgesteld, doch we hebben in de loop der jaren zovele slechte „generale repetities" bijgewoond (die dan dikwijls gevolgd werden door een véél betere „uitvoering") dat voor Nederland België pessimisme bij voorbaat misplaatst is. Men maakt het er in elk geval niet beter mee. Integendeel! J. HOVEN. GÉÉN RUSSEN. We zijn er helemaal niet zo bijzonder op gesteld dat er hier wedstrijden tegen Russen komen, doch de verklaring van het ministerie van buitenlandse zaken, iran stam tot meubel, voor meubelen naar „de Stam" Amsterdam, Rozengracht 12, Tel. 30403 Elandsgracht 122, Tel. 39777

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1957 | | pagina 4