Oud Papierhandel M. A. WESSELS n.v, AJAX M.A.C. tegen „»E ECOUTOOM", Jfieuwendijlt 97, Tel. 33904 Dames- en Herenkleding op elk gebied. vermaard door degelijkheids-garantie Groenburgwal 17-19 Amsterdam-C. Telefoon 33066-33707-96507 (Privé K 2964-3707) Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs Spec, inger. v. h. vernietigen van Uw oude archieven Ajax heeft Zondag in Den Bosch een goede beurt gemaakt. Na tien keer andere resultaten te hebben bereikt, werd eindelijk weer eens met 10 gewonnen. Dat waren de cijfers waarmee Ajax in het vorige seizoen het kampioenschap be haalde! Wanneer Van Mourik en zijn mannen zich voorlopig aan dit beproefde recept houden, dan zullen de supporters der roodwitten er gaarne een nummertje „knijpen" bij weggeven. Overigens sloot de verdediging van Ajax op De Vliert beter dan in de onfortuinlijke wedstrijd tegen „Amsterdam", toen zelfs de koel bloedige Wim Anderiesen de kluts even kwijt raakte. Och, die twee puntjes op zich zelf zijn zó slim niet, wèl dat dit echec nu juist in die wedstrijd viel! Het is wel eigenaardig dat „Amsterdam" een week later een klasse minder speelde en van een zwakkere verloor. E!n dat nog wel met 10! Men merkt weer welke enorme factoren geestdrift en inspiratie vormen en de mysterieuse krachten in de sport, die vaak de doorslag plegen te geven. Daardoor zit ook in elke wedstrijd een element van onzekerheid en is het vrijwel ondoenlijk de afloop van alle wedstrijden te raden. Wat op zichzelf gelukkig is. Enthousiaste, felle ploegen, bezield door een heilig willen, weten herhaaldelijk een manko aan voldoende technische en tactische capaciteiten op te heffen. En dan wordt de zwakkere plotseling de sterkere en ontstaat een volkomen onverwacht resultaat. Wat Ajax betreft is het in dit seizoen opvallend dat van de vier nederlagen er drie op eigen veld geleden werden namelijk tegen P.S.V., Feijenoord en „Amsterdam", slechts één op vreemd terrein, namelijk tegen Rapid J.C. De vier nederlagen werden met één doelpunt verschil verloren, cijfers die geen commen taar behoeven. Wanneer men bovendien bedenkt, dat Ajax feitelijk nog geen vol ledige aanval heeft gehad in dit seizoen, dan is er stellig geen reden tot moppe ren. Er is echter zeker nog geen aanleiding om nu al conclusies omtrent het eind resultaat der competities te trekken. Er zijn pas elf van de 34 wedstrijden gespeeld, er moeten er, de wedstrijd van hedenmiddag meegerekend, nóg 23 volgen. It is a long way! Of, om het populair uit te drukken: er kan nog van alles gebeuren. N.A.C. heeft na het goede (onder andere 4—0 op D.O.S., 2—1 op Sparta, 3—2 op Amsterdam en 21 op B.V.V.) ook niet kunnen geloven dat het in elf wed strijden al zeven nederlagen zou moeten incasseren. Het ligt soms aan een kleinig heid, het is dikwijls voor de beste elftalcommissie en de bekwaamste coach heel moeilijk te ontdekken waaraan het hapert. Vaak wordt het dan inderdaad ont dekt en wee dan de tegenstander in de wedstrijd als het in eens weer wèl gaat na een reeks tegenslagen. De toeschouwers zullen hedenmiddag misschien het wonder met N.A.C. zien gebeuren, doch natuurlijk hoopt iedere Amsterdammer, dat Ajax zich daar tegen grondig wapent en weer een soliede partij ten beste geeft. Wat na die minder gelukkige wedstrijd tegen „Amsterdam" ook best weer eens mag! J. HOVEN. De uitslag is altijd 10. Geef een voorzet aan uw buurman en kom met een zuiver gerichte through-pass onze zaak binnen, waar een verstandige scheidsrechter heus niet eerder fluit dan wanneer u pas tevreden bent. Ziet u wel? 1—0.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1957 | | pagina 3