Oud Papierhandel NI. A. WESSELS n.v. AJAX Feijenoord tegen Groenburgwal 17-19 Amsterdam-C. Telefoon 33066-33707-96507 (Privé K 2964-3707) Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs Spec, inger. v. h. vernietigen van Uw oude archieven Ajax heeft na de tegenslag tegen Rapid J.C. (dat mag toch niet gebeuren, dat men in de laatste minuut nog verliest!) weer puntjes vergaard en zonder ons te verdiepen in bespiegelingen over wat in de resterende zeven en twintig wed strijden van deze competitie-marathon nog allemaal wel kan gebeuren, menen we tóch, dat er reden is om aan te nemen, dat Ajax sterk genoeg zal blijken te zijn om zich in de ere-afdeling te handhaven. Dat is op zichzelf al heel mooi en even belangrijk is, dat de ploeg de goede geest en de prettige sfeer bewaard heeft, die ook in het vorige jaar heerste. Van Mourik toont zich een goed aanvoerder (wat is hij vooruitgegaan in zijn spel, thans behoort hij tot de beste backs van ons land!) en de nieuwe kant-halves zijn nu behoorlijk ingespeeld. Dat Bleyen- berg, na zijn herstel niet aanstonds op volle toeren draait ligt voor de hand, doch hij zal er heus wel weer inkomen en dan zal het best gaan en, óók al zullen nederlagen stellig niet uitblijven, het publiek weet nu wel, dat het bij Ajax goed voetbal geboden krijgt. Vandaag dus tegen Feijenoord, de club, die al zo vaak in de amateurtij d de grote rivaal van Ajax is geweest. We hebben tientallen wedstrijden tussen Ajax en Feijenoord aanschouwd, die tot het beste behoorden dat in ons land op het gebied van clubvoetbal werd geboden. In het verleden waren Ajax met negen en Feijenoord met vijf kampioenschappen van Nederland, over een groot tijdperk dat in 1917 begon, toonaangevend en het feit, dat ook thans beide clubs weer in het eerste gelid staan bewijst de sterke basis waarop zij rusten. Als clubs van de eredivisie spelen beiden ook een grote rol. Feijenoord is de meest populaire club in ons land, getuige het feit, dat zij verreweg de meeste toeschouwers trekt. Maar ook Ajax trekt veel publiek ondanks de grotere con currentie dan voorheen. Het gaat beide clubs goed, beiden worden uitstekend bestuurd, beiden hebben zich goed aangepast aan de nieuwe omstandigheden van het semi-beroepsvoetbal, waarbij Feijenoord vooral de aandacht trok door zijn kostbare aankopen. Dat deze club pnet zulk uitstekend spelersmateriaal sterker is dan de huidige plaats op de ranglijst doet vermoeden, weet iedereen en zal ook vandaag waarschijnlijk wel blijken. Natuurlijk stellen beide elftallen er een bijzondere eer in deze wedstrijd te winnen. Men zal zich herinneren, dat Ajax in het vorige seizoen in Rotterdam de zwaarste nederlaag leed die ooit aanvaard moest worden in de eerste klasse, respectievelijk hoofdklasse en ere divisie. De omstandigheden waren toen wel zeer ongunstig, doch Feijenoord speelde verbluffend goed. Ajax nam in een verschrikkelijk modderballet revanche, met 1—0 werd Feijenoord geslagen. En nu dan opnieuw. We hopen op een faire kamp in goede verstandhouding en vertrouwen, dat het publiek een prettige sportmiddag beleven mag. J. HOVEN. Een „Econoom-pak" is een costuum met een boord om! Voorzie U eens van zo'n praoht-product van artistiek vakmanschap ge paard met kwalitatieve degelijkheid. „De Econoom" beschikt zowel over een heren- als dames-afdeling, geeft altijd méér dan U verwacht en zorgt steeds dat zijn concurrenten heel kwaad op hem zijn. Want hij is goedkoper!! en heet daarom al sinds jaren: „De Econoom" vermaard door degelijkheidsgarantie. Nieuwendijk 97 Amsterdam-C. - tel. 33904 - Nieuwendijk 97

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1957 | | pagina 3