geplaatstih. Oldenbroek HET PAROOL FJLUX Televisie vakkundig A, SSwSoemkk.u.k» KINKERSTRAAT 3S1 Goed en Vlug! Als nieuw terug! Chemische-Wasser ij 7 betaling Telefoon 81602 PRESIDENT JOHAN JASPERS. Het District Amsterdam van de K.N.V.B. (30.000 leden) heeft de heer J. Jaspers tot president verkozen. Tot voor korte tijd was hij secretaris. De heer Jaspers is voorts onder anderen voorzitter van District West I van de K.N.V.B.; hij is te beschouwen als de eerste official van Amsterdam, ook omdat hij nog een bij- functie heeft: voorzitter van de Amsterdamse Sportraad. De heer Jaspers is nog jong, zeer ambitieus in de goede zin van dit woord, want hij is geen Streber, noch iemand die zichzelf zo gewichtig vindt, doch een die al zijn vrije tijd gaarne geeft voor de zaak van het Amsterdamse voetbal. Hij heeft al vele voorgangers van naam gehad, die we persoonlijk allen hebben zien komen en gaan, waarvan Dade, John Coucke, Bergmeijer, Geelkerken, A. de Haan Azn. en de nu afgetreden heer G. J. Jolink wel de bekendsten waren. In zijn laatste jaarverslag als secretaris schrijft de heer Jaspers over de be droevende situatie met de sportaccomodatie in Amsterdam als volgt: „Het terreinvraagstuk blijft een zaak van voortdurende zorg. Langzamerhand komt er echter enig schot in de aanleg van nieuwe complexen door het gemeente bestuur. Bij de aanvang van het nieuwe seizoen wordt een nieuw complex aan de James Rosskade in gebruik genomen, terwijl in september 1958 een groot com plex bij het Luchtvaartlaboratorium gereed zal zijn. Dit brengt echter geen verlichting in de huidige nood, doordat hier het verlies van verschillende velden tegenover staat. Voorts vragen wij ons met enige on gerustheid af, welke invloed de bestedingsbeperking der overheid zal uitoefenen op de realisering van de verdere plannen inzake uitbreiding van het speelvelden areaal. Mocht deze beperking leiden tot uitstel der werkzaamheden, dan dient gevreesd te worden, dat de nood rampzalige afmetingen zal gaan aannemen. Wij kunnen slechts hopen, dat deze sombere verwachting niet bewaarheid zal worden en inmiddels steeds weer het gemeentebestuur op de ernst van de huidige situatie wijzen." Tot zover dus de voorzitter van de A.V.B. en de Amsterdamse Sportraad. Wij herinneren er aan, hoe we altijd op dit aambeeld gehamerd en ons geërgerd heb ben aan het feit, dat men het bij de laatste grote verkiezingen onder anderen deed voorkomen alsof Amsterdam een toonbeeld was van de zorg voor de sport beoefening en voor de jeugd. Maar daar is geen sprake van, de verwaarlozing dateert al lang vóór de overheid zijn heil zocht in de bestedingsbeperking. De heer Jaspers kan er van op aan dat de „rampzalige afmetingen" komen voor zo ver ze er al niet zijn. Het doet deugd dat de president van A.V.B. en Sportraad nog de vrijmoedigheid heeft deze feiten onder het oog te zien. Dat pleit voor hem en doet ons hem gaarne in zijn nieuwe functie veel succes wensen. J. HOVEN. DANKBAAR VOOR A-GRIEP. Vele verenigingen hebben in de laatste weken zorgen gehad over de A-griep epidemie, die talrijke personen in West-Europa U wellicht ook, helaas... dwong een paar dagen in bed te blijven. Wij kennen echter één voetballer, die de griep beslist dankbaar is geweest: Ward de Meyer, linkshalf van een Belgische hoofdklasseclub en militair international. Ward de Meyer verliet op Vrijdag de 13de (voor hem geenszins een ongeluks dag!) om tien minuten voor twaalf de kazerne om een boodschap te gaan doen. 55 Weteringschans 187 a, Telefoon 36362, Amsterdam-C.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1957 | | pagina 6