Het Linoleuiuhuis Rokin 50, Amsterdam,'Tel. 37048 Waar men van spreekt TEGEN OOSTENRIJK EEN EERVOL RESULTAAT. STAM Moderne meubelen met fraai uiterlijk en voortreffelijke „zit" SEDERT 1907 D. W. DE KRUYFF Zn. Vraagt ons deskundig advies Het leggen van linoleum- vloeren eist vakkennis Hulde aan het Nederlands publiek' Na Nederland—Luxemburg hoe zeer ook overtuigd van het feit dat de Luxemburgse amateurs geen maatstaf voor een zuiver vergelijk vormden schreven we (in tegenstelling met practisch de gehele pers!) in No. 4 van deze programma-editie „Het lijkt ons niet nuttig de heer Schwarz er op te wijzen, dat er een zeer groot gevaar schuilt in het bijeenbrengen van een binnentrio solo-artisten, wier tempo niet bijster hoog ligt, dat er een linksbuiten in actie was die geen linksbuiten is en dat ook de rechtsbuiten meer en meer in solo-acties vervalt. Hier moet nood zakelijk vaart en dash komen. Wij achten deze voorhoede kansloos tegen Oosten rijk, doch hopen dat de feiten ons in het ongelijk stellen." In hoofdzaak hebben we met deze conclusie gelijk gekregen. Deze aanval hééft getaald, doch desondanks is ze niet kansloos geweest. En dit vond zijn oorzaak in onmiskenbare zwakheden in de Oostenrijkse defensie, die zich vooral in het eerste kwartier openbaarden, maar ook na de rust, toen onze landgenoten gelijk hadden gemaakt en met alle energie streden voor het winnende doelpunt Helaas werd toen door de onzen verzuimd met zijn allen (bij wijze van spreken) aan te vallen. Onze aanval miste toen in de rug de steun om steeds weer terug te komen en een tweede goal te forceren. Maar tóch heeft de middenlinie en de verdediging als geheel zich goed geweerd tegen het vaak uitstekende veldspel der Oostenrijkers en afgezien dus van die tactische fout in de laatste twintig minuten ongeveer gemaakt treft de ver dediging geen verwijt. Ook de vleugelspelers niet, doch de wedstrijd werd niet gewonnen door het falen van het binnentrio met schieten, door manko aan snel heid van actie, door meestal onzuiver plaatsen, door te kort en te individueel spel. Tactisch speelde Lenstra alleen in het laatste gedeelte van de wedstrijd toen hij in vooruitgeschoven positie zijn kansen afwachtte, goed, doch men liet hem geen kans, het was zelfs geen kunst hem te dekken. De goal was het werk van Van der Kuil, een razend snelle rush, een pass, waar Rijvers nog een zetje m de goede richting aan gaf naar de vrijstaande Lenstra, die toen niet miste Rijvers en Wilkes waren solo-artisten, die elkaar niet vonden, evenmin als na rust tegen Luxemburg. Het opnieuw samenbrengen van dit trio zou een ramp zijn en ook tot een nederlaag tegen België leiden. We herhalen nogmaals: hier moet tempo en dash toegevoegd worden. Jongere kanonniers (Dillen, Van Eede. Schuurman etc.) moeten hier vaart en schot in de aanval brengen Hulde aan één man en aan ca. 68.000 toeschouwers; Ellis, de fameuze Britse van stam tot meubel, voor meubelen naar ,,de Stam" Amsterdam, Rozengracht 12, Tel. 30403 Elandsgracht 122. Tel. 39777

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1957 | | pagina 4