v.v.v. Oud Papierhandel M. A, WESSELS n.v. AJAX tegen „»E ECONOOM", tfieuwendijk 97, Tel. 33904 Dames- en Herenkleding op elk gebied. Vermaard door degelijkheids-garantie Groenburgwal 17-19 Amsterdam-C. Telefoon 33066-33707-96507 (Privé K 2964-3707) Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs Spec, inger. v. h. vernietigen van Uw oude archieven De zesde ronde wordt voor Ajax een belangrijke. Niet dat we nu al conclusies willen trekken, want 6 op de 34 zegt zo bitter weinig. Er is een lange adem nodig om de grote reis te volbrengen en goed te beëindigen. Conclusies omtrent de be zetting van de eerste of de zeventiende en achttiende plaatsen in de eindstand zijn nu nog niet mogelijk. Voorlopig zullen we er maar weer aan herinneren, dat nu nog vele eersten de laatsten en vele laatsten de eersten kunnen worden. Als we desondanks aan de krachtmeting van heden veel waarde toekennen, dan is dat omdat V.V.V. op het ogenblik mentaal zeer sterk geworden is. Die sprekende zege op P.S.V. heeft dat bewerkstelligd. Zoals P.S.V. hier naar Amsterdam kwam op een moment waarop deze Eindhovense combinatie volkomen begreep, dat het de grote kans voor haar was om zich te doen gelden (wat inderdaad gelukte tegen Ajax!) zo komt thans V.V.V. naar de Meer vol zelfvertrouwen, gesterkt door de vertrouwenwekkende zege op P.S.V. en het sterke spel dat daarbij ver toond is. Bovenal heeft de voorhoede beter gespeeld dan tot dusverre. Men heeft de rechtervleugel samengesteld uit de beide vermaarde cracks Faas Wilkes en de Duitser met de Poolse naam Spikofsky. Twee doorgewinterde profs. Wilkes en hij hebben beiden met succes in Italië gespeeld, Wilkes daarna in Spanje en Spikofsky in Frankrijk. Dat zal een hele houw worden voor de defensie van Ajax, temeer daar ook de rest van de aanval er wezen mag. Nu is het niet zo eenvoudig de verdediging van Ajax „in te drukken", getuige het feit, dat Pieters Graafland in vijf wedstrijden maar vier malen gepasseerd werd, het geringste aantal goals tegen in de ere-divisie tot dusverre. D.O.S. (De Munck) heeft bijvoorbeeld al negen goals tegen en V.V.V. zes. Maar ach, al die vergelijkingen plegen mank te gaan en vooral in het begin van het seizoen is het spel der ploegen nog aan aller lei schommelingen onderhevig. Wij geloven wel dat de elf van Ajax beter ingespeeld geraakt en weer het zelfde spel gaat spelen van het vorige seizoen. Feldmann en Van Ham, de nieuwe kanthalfs, raken thuis in het ensemble en weten hun voorgangers Van Dijk en Bakker nog wel niet geheel te doen vergeten, maar toch wel zó dicht te benade ren dat het geheel van de defensie alweer goed sluitend wordt. Met de productiviteit van de aanval is nog niet het beste peil van het vorige seizoen bereikt, doch ondanks de invallers, begint het ook hier te dagen. Trou wens de geest en de sfeer zijn weer uitstekend, vooral nu de gehele club ge schraagd is door de uitspraak die de K.N.V.B. tenslotte in de kwestie Sal deed: het bestuur van Ajax treft geen enkel verwijt, het heeft zich aan niets bezondigd, dus... de uitspraak in eerste instantie werd volledig herroepen en de eerste commissie van onderzoek een pijnlijk échec bezorgd. Dat heeft in de grote Ajax- kring voldoening gewekt, dat zal ook tegen de sterke ploeg van V.V.V. tot een krachtig verweer inspireren. J. HOVEN. De uitslag is altijd 10. Geef een voorzet aan uw buurman en kom met een zuiver gerichte through-pass onze zaak binnen, waar een verstandige scheidsrechter heus niet eerder fluit dan wanneer u pas tevreden bent. Ziet u wel? 10.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1957 | | pagina 3