J§* Marshall léés £Üe knuiti Goed en Vlug! Als nieuw terug! Chemische-Wasserij IiUxe- en Sportschoenen le klas merken Zeilstraat 46, Tel. 715356 - Scheldestraat 8, Tel. 713870 - Amsterdam sterk, vooral In Utrecht, en Fortuna is vermoeid, in elk geval nog niet op voile kracht. Feijenoords defensie is nog niet compleet. Onder deze omstandigheden kwam Sparta's zege op het Kasteel niet onverwacht. A.D.O. debuteert geweldig in de ere-afdeling. We kunnen ons levendig voor stellen, dat de Hagenaars in de wolken zijn. Een zege op V.V.V. met 1o (géén enkele goal van Wilkes, die evenals Lenstra en Rijvers allesbehalve productief speelde!) is een ferme prestatie. A.D.O. heeft in zijn aanval enkele prima krach ten. In het bijzonder de slanke middenvoor Schuurman, een snelle speler, fijne technicus en een goed schot. En dan de Amsterdammers! Was de oogst op de eerste dag 4 punten van de 6 die behaald konden worden, dit keer waren het maar 2 winstpunten, waar Ajax in Enschede voor zorgde. Een zege van 3—0 in Twente op het team van Lenstra, dat zal zich in dit seizoen niet licht herhalen. Wat Amsterdam in Groningen gebeurde, had toch vermeden moeten worden. Als men eigenlijk sterker is en men staat 13 minuten voor het einde nog met 1—0 voor, dan moet men zich door een tactische opstelling en een uiterste inspanning in de laatste fase van het spel toch staande houden. Dan nog verliezen is wel erg sneu. Overigens lijkt G.V.A.V. in kracht toegenomen en nog menige ploeg zal het met deze enthousiaste Noorderlingen nog danig te kwaad krijgen, vooral in Gro ningen. Bij de successen en tegenslagen van de Amsterdamse clubs van de ere-divisie is het een voldoening te melden hoe uitstekend D.W.S. voor de competitie is gestart. Na de week tevoren in Velsen met 30 van V.S.V. te hebben gewonnen, is thans in Haarlem een keurige zege op de aloude tegenstander E.D.O. behaald. Vier punten uit twee wedstrijden op vreemd terrein, dat is in elk geval een mooi begin van de blauw-zwarten van de Dijk. En nu vandaag! Twee wedstrijden geven nog onvoldoende houvast en geen Amsterdammer is boos op de redacteur van het officieel orgaan van de K.N.V.B., die aan P.S.V. een overwinning voorspelt, 't Is trouwens helemaal niet onmogelijk. De opgave die Blauw Wit gesteld wordt tegen Feijenoord lijkt ons haast te zwaar, doch het blijft spel en de ploeg der Zebra's kan beter dan ze Zondag tegen N.O.A.D. liet zien. AmsterdamD.O.S. aan de Zuidkant zal zeker wel spannend worden. Een gelijk spel, een 3 zouden we willen voorspellen. J. HOVEN. Lederwaren- en Confectie-lndustrie TELEFOON 85404-86302 CHASSÉSTRAAT 2941 AMSTERDAM (W.) in Weteringschans 187 a, Telefoon 36362, Amsterdam-C.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1957 | | pagina 7