p.s.v. Oud Papierhandel M. A. WESSELS n.v. AJAX tegen „»E ECONOOM", STieuw«..«lijk 97, Tel. 33904 Dames- en Herenkleding op elk gebied. Vermaard door degelijkheids-garantie Groenburgwal 17-19 Amsterdam-C. Telefoon 33066-33707-96507 (Privé K 2964-3707) Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs Spec, inger. v. h. vernietigen van Uw oude archieven Wanneer de overige 32 wedstrijden grotendeels teleurstellend zouden zijn, dan blijft de uitstekende inzet van de competitie door Ajax een feit waar de gehele aanhang van de kampioen 1956-'57 met voldoening aan terug zal denken. Na die uitstekende zege met 40 van Ajax in de eerste thuiswedstrijd tegen M.V.V. (uit stekend wat het resultaat betreft, doch wat het spel aangaat toch niet geheel bevredigend) heeft Ajax in Enschede een prachtige zege op de Sportclub behaald en de club, die reeds door zéér voorbarigen gedoodverfd werd als de nieuwe kam pioen en die ieder gokker een 1 gaf, duidelijk overtroefd en met 30 aan de zege kar gebonden. Een dergelijke inzet van een elftal dat toch met vier nieuwe spelers aantreedt, is toch wel verbluffend. Daarbij ontbreekt nog steeds de gevaarlijke en productieve Bleyenberg, doch het dient erkend, dat Den Edel, die het gehele vorige seizoen tevergeefs poogde Bleyenberg volledig te vervangen, thans een verblijdende vormverbetering toont en Zondag in Enschede een permanent ge vaar opleverde voor de Twentse defensie. „Hij schoot uit alle standen" lazen we in een paar bladen, wat bewijst dat hij zijn tegenstanders tactisch ontliep, doch ook dat er schietkansen ontstonden. De nieuweling Swart was in Enschede ook al spoedig over zijn debuutkoorts heen, Snoeks overtrof zijn prestatie tegen M.V.V. en met de snelle en actieve vleugelspelers Schmidt en Van der Kuil had Ajax een gesloten aanval die tactisch en in hoog tempo het tevoren bepaalde spel ontwikkelde, daarbij improviserend op een wijze, die bewondering afdwong. De defensie sloot uitstekend en speciaal Lenstra was er niet. Men ziet al weer hoe tegen een snel ingrijpende, tactische defensie een speler als Lenstra te be dwingen is, wat duidelijk aantoont dat het onjuist zou zijn de Fries in de nationale ploeg op te stellen. Het was dus een mooie dag voor Ajax dat stellig een van zijn beste wedstrijden speelde uit de periode van het betaald voetbal. Dat deze twee overwinningen, waarmee Ajax de nieuwe competitie heeft in gezet, geenszins de garantie inhoudt dat het altijd zo van een leien dakje zal gaan, zal iedereen begrijpelijk achten. En om concreter te zijn: dat Ajax nu ook van P.S.V. zal winnen, moet winnen, omdat het Enschede sloeg, dat is een redenering die niet opgaat. Ook déze competitie brengt ups and downs en de ploegen die minder sterk begonnen, zullen zeker door fraaie overwinningen tonen, dat men met hen ook terdege rekening moet houden. Zulk een ploeg is die van P.S.V. Men kan er van op aan dat de P.S.V.-ers hun harde en opportunistische spel zul len spelen en alles op alles zullen zetten om het contact met de leidende ploegen niet te ver te verliezen. Wij zijn er van overtuigd, dat het een „zware" kamp zal worden, doch spectaculair en een partij van goed gehalte, waarbij de kijkers hun hart kunnen ophalen. J. HOVEN. De uitslag is altijd 10. Geef een voorzet aan uw buurman en kom met een zuiver gerichte through-pass onze zaak binnen, waar een verstandige scheidsrechter heus niet eerder fluit dan wanneer u pas tevreden bent. Ziet u wel? 10.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1957 | | pagina 3