Oud Papierhandel M, A, WESSELS n.v. AJAX tegen M. V. V. „DE ECOJfOOM", Sieuwendijk 97, Tel. 33904 Groenburgwal 17-19 - Amsterdam-C. Telefoon 33066-33707-96507 (Privé K 2964-3707) Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs Spec, inger. v. h. vernietigen van Uw oude archieven Met een wedstrijd tegen de sterke ploeg van M.V.V. opent Ajax het officiële seizoen 1957-'58. We zijn geneigd M.V.V:, al of niet met Van Wissen in de ge lederen, als een der sterkste tegenstanders te beschouwen, doch het brengt ons ook aanstonds tot de vraag wie dan tot de sterksten en wie tot de zwaksten, res pectievelijk de zwakkeren zullen behoren, een vraag die niemand beantwoorden kan. 15 maanden geleden eindigden Willem II en Eindhoven bij de top van ons nationale voetbal en 3 maanden geleden zakten zij af naar de eerste klasse! En dat het aankopen van de beroemdste cracks niet altijd een waarborg inhoudt van tot de topgroep te zullen behoren, is in de korte historie van het Nederlands prof voetbal al reeds gebleken, al getuigt het niettemin van een goed beleid als een vereniging zich tijdig van een of van enkele spelers verzekert, van wie men ver wacht dat zij in het kader passen van de ploeg waarvan de kern uiteraard be houden blijft. Wat Ajax betreft is dat geschied door zich de steun te verzekeren van Feldmann en Snoeks, die niettemin een moeilijke taak hebben om hun grote voorgangers Klaas Bakker en Gé van Dijk op de juiste wijze te vervangen. Dat tweetal listige en knappe voetballers mist men eerst recht als men hun steun definitief ontberen moet! Helaas is Ajax verder aanstonds ernstig gedupeerd doordat een der topspelers van het vorige seizoen, middenvoor Bleyenberg, de vorige week tegen Chelsea een rugspiertje heeft gescheurd, waardoor hij helaas voorlopig niet kan spelen. Als het goed gaat dan pleegt zo'n scheurtje toch ettelijke weken rust nodig te hebben om niet het risico op te leveren, bij een herbegin van de prachtige midden voor van de kampioenen, tot scheur te worden verheven. We krijgen dus nog steeds niet de voorhoede zoals die gedacht is te zien, doch het is niet alleen de voorhoede, óók de verdediging is nog niet het hechte bolwerk dat het in het vorige seizoen was en hier is toch niet van verzwakking sprake. Feldmann is zeker in staat Bakker goed te vervangen, Van Ham beschikt ook over capaciteiten om de nog steeds niet herstelde Visser voorlopig op te volgen, doch daarmee is nog niet verklaard dat de defensie in haar geheel nog niet zó sluitend is als in het vorige seizoen. De vier oefenwedstrijden brachten 13 tegengoals en al weten we heel goed dat oefenwedstrijden onvoldoende maatstaf zijn, tóch moeten de feiten onder het oog worden gezien. Nu komt er natuurlijk bij dat de inspiratie in een competitieduel zo veel groter is, men kan de spelers pas goed beoordelen als de ernst er is. M.V.V. heten we hartelijk welkom, Ajax wensen we een goed begin en het publiek een aantrekkelijke, boeiende wedstrijd. J. HOVEN. De uitslag is altijd 10. Geef een voorzet aan uw buurman en kom met een zuiver gerichte through-pass onze zaak binnen, waar een verstandige scheidsrechter heus niet eerder fluit dan wanneer u pas tevreden bent. Ziet u wel? 10. Vermaard door zijn degelijkheids-garantie!

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1957 | | pagina 3