Oud Papierhandel M. A. WESSELS n.v. AJAX tegen V.V.V. GABARET DANCING LoUiS SgÏZG Groenburgwal 17-19 Amsterdam-C. Telefoon 33066-37307-96507 (Privé K2964-3707) Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs Spec, inger. v. h. vernietigen van Uw oude archieven En zo is dan tóch Ajax „kampioens-candidaat" geworden na een weergaloze rush van veertien wedstrijden (sinds Ajax—Amsterdam met de toen nauwelijks verdiende zege der stadgenoten) met elf overwinningen en drie gelijke spelen. Men heeft het in geuren en fleuren (en hier en daar uit de Zuidhollandse hoek met nauwelijks onderdrukte ergernis!) kunnen lezen en zo is er weer eens een positie ingetreden van kampioen of niet kampioen, die eigenlijk aan de gehele historie van Ajax inhaerent is. Want vrijwel jaar-in, jaar-uit was Ajax sinds 1917-1918 kampioens-candidaat, dus veertig jaren achtereen, en daarbij was het acht maal raak, acht malen was Ajax kampioen van Nederland, precies als H.V.V., dat die dominerende rol echter vervulde nog vóór de eerste wereldoorlog, toen er lang niet voor nodig was wat daarna het geval werd. Maar het grote ge vaar is, dat Ajax er nog niet is en velen te optimistisch zijn en geloven dat het al zo ongeveer in kannen en kruiken is. Vier wedstrijden, die niet alle gewonnen behoeven te worden, dat is waar. Als de naaste concurrenten alles winnen, dan zijn toch nog maar vijf punten nodig. Het mooie van dit kampioenschap is, dat het behaald moet worden op de sterkste tegenstanders van het land, doch dat het in eens klaar is, niet eerst weer kampioenswedstrijden met districtskampioenen. De kampioen der ere-afdeling krijgt de eer kampioen van Nederland te zijn. Wat Ajax betreft, die eindspurt van vier beurten wordt extra zwaar tegen vier tegenstanders, die niets te winnen of te verliezen hebben, doch die er alle vier ongetwijfeld een bijzondere eer in zullen stellen Ajax een of twee punten te ontnemen, de vermoedelijke kampioen van het ogenblik een nederlaag toe te brengen. Zo krijgt Ajax vandaag een V.V.V., onder aanvoering van Klaassens, opgezwiept door een wegens zijn passeren geprikkelde Wilkes, dat alles geven zal om te winnen, net of er voor hun zelf nog een kampioenschap te behalen is. En vervolgens zullen N.O.A.D. hier in de Meer, en D.O.S. in 't Sticht, om van Am sterdam in het Olympisch Stadion maar te zwijgen, niet anders doen. Neen, Ajax zal het niet cadeau krijgen en het is nog best mogelijk dat Van Dijk en zijn mannen nog vóór de eindstreep zullen struikelen, of nog juister uitgedrukt: onmogelijk is dat geenszins. En dan zullen we allen nóg tevreden zijn en de kranige ploeg prijzen voor de uitstekende prestatie. Het is een elftal dat door zijn spel en zijn gedraging de naam van Ajax alle eer bewezen heeft, daar kan ook een minder goed, of minder fortuinlijk besluit, niets meer aan veranderen. J. HOVEN. Reguliersdwarsstraat 88, Tel. 37733, Amsterdam Iedere avond van 8-2 uur FLOORSHOW VAM IMTERM. ARTISTEM

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1957 | | pagina 3