AMERICAN POTEL, De eerste de beste I! Bij van Veen slaagt iedereen een pers. kamers van f Amsterdam - Leidseplein 28-30 pers. kamers Tan f 7.50 tot f12.twéé pers. kamers van 17.- tot f 25.- exclusief ontbijt Zalen voor Feestmaaltijden, Vergaderingen en Congressen Film-cabine met -Toestellen grandioze! Binnen de 6 minuten van zijn eerste wedstrijd sinds maanden, zijn rentree na de tegen N.A.C. opgelopen blessure, had hij drie internationals van erkende klasse en reputatie aan zijn knieën liggen, had hij bovendien voor Feijenoord het kapitaal belangrijke openings doelpunt gescoord in de thuis-return tegen Fortuna '54, de strijd die de rood-witten van al hun thuiswedstrijden het meest vreesden. Kijk, wie dat leest (en desnoods nog nooit voetbal heeft gezien, in elk geval geen vaste bezoeker is), die zegt toch:deze kwikzilveren dribbelaar, deze ongrijp bare wonderknaap, die wil ik toch ook eens zien!! Amsterdam legt het daar tegen af en niemand is hier jaloers. Waarom? Wij mogen hier ook niet mopperen en zulk een succes is hier niet te behalen. Men kan hier dus ook niet van de kwikzilveren ongrijpbaren spreken, want zulke fantasten brengt Amsterdam niet op, óók niet. op de redactiebureaux der dagbladen. Rotterdam en Amsterdam verschillen op dat punt zéér. Zo lezen we in de N.R.C. over Ajax in Maastricht: Hoewel Ajax met prima spelkwaliteiten in zijn strijd tegen M.V.V. verraste, moesten de Amsterdammers ten slotte toch met een puntenverdeling (1—1) genoegen nemen. De voorhoede van de gasten verzuimde haar kansen uit te buiten, welke verhoogd werden door een uit vorm zijnde Vrijhof. M.V.V. dankte dit gelijke spel vooral aan linksachter Verdon- schot en stopper Van Dijk, die herhaalde malen redding brachten als Vrijhof reeds was verslagen. Met snel en nauwkeurig veldspel trachtte Ajax van het begin af M.V.V. te overrompelen. A propos, we krijgen, als Blauw Wit promoveert, waarschijnlijk de Stadion derby Blauw Wit—Amsterdam. En Ajax. J. HOVEN. TOPSCORERS IN ENGELSE LEAGUE. Topscorers in de Engelse league zijn op het ogenblik Jack Rowley van Leices- ter (tweede divisie) en Philips van Ipswich (derde divisie Zuid), die elk voor 35 doelpunten zorgden. De productiefste speler in de eerste league is Mudie van Blackpool. Hij scoorde 30 doelpunten. De verdere rangschikking is: Charles (Leeds United), 26; Whelah (Manchester United), 25; Govan (Birmingham) en Thompson (Preston NE), 22; Fleming (Sunderland) en Turner (Luton Town), 21; Finney (Preston NE), Lofthouse (Bolton Wanderers) en Taylor (Manchester United), 20. VREEMDE OGEN DWINGEN. Matt Busby, de succesvolle oefenmeester van Manchester United, heeft een zoon, die als een zeer talentvolle voetballer wordt beschouwd. Het zou dus begrij pelijk zijn geweest, indien Matt deze zoon aan Manchester zou hebben gecon tracteerd. Vader Busby is echter een verstandige man. Hij verklaarde, dat hij dat nooit zou doen. Vreemde ogen dwingen m'n zoon moet de harde leerschool van een profspeler maar doormaken in een andere vereniging. Busby Jr. is nu ver bonden aan Blackburn Rovers. SCHEIDSRECHTERS-CURSUS K.N.V.B. De Scheidsrechters-Commissie van de K.N.V.B., Afdeling Amsterdam, organi seert een cursus tot opleiding van scheidsrechters; deze wordt gehouden op Vrijdag 8, 15, 22 en 29 Maart en 5 April a.s.. Aan deze cursus zijn geen kosten verbonden. Gegadigden, die uitsluitend in de Zondag-competitie willen fungeren en waar voor als maximum leeftijd geldt 35 jaar, kunnen zich tot uiterlijk 25 Februari a.s. schriftelijk of telefonisch aanmelden bij het Bondsbureau, Emmalaan 10, Amster dam-Zuid, telefoonnummer 72 20 00. v.a. f 349,SOb Gem. bet. tot 18 mnd. Officieel Solex Service Station Willem de Zivijgerlaati 17-19 Telefoon 88059

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1957 | | pagina 5