Oud Papierhandel M. A. WESSELS n.v. Ajax tegen Ra pi tl J.C. CABARET DANCING LoUfS SGêZB Groenburgwal 17-19 Amsterdam-C. Telefoon 33066-37307-96507 (Privé K 2964-3707) Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs Spec, inger. v. h. vernietigen van Uw oude archieven De ploeg van Ajax zonder Bleyenberg en met een ietwat gewijzigde opstelling van de verdediging, waarin Elzer zijn joyeuse rentree maakte (er waren kranten waarin hij de beste speler van Ajax werd genoemd!) en Anderiesen als achter speler debuteerde, heeft alle voorspelers weer eens in hun hemp je laten staan en in Maastricht (u weet wel dat stedeke aan de Maas, dat „en hier is Maastrigg" van die meneer van de AVRO op Zondagmiddag!) gelijk gespeeld. En 't had winnen moeten zijn want Ajax speelde gedecideerd beter. Ajax had ook een goede pers, wat in Amsterdam niet voorkomt! Hindert niet, de aanhang van Ajax komt toch gaarne terug al beleven we hier dan geen massa-bezoek zoals in Rotterdam Feijenoord ten deel valt. Kan ook niet, daarvoor is de inrichting te klein. Maar intussen, hoe uitstekend Rinus Michels hem ook verving, het ont breken van de topscorer van Ajax Bleyenberg (tengevolge van een val van de tram, gelukkig geen ernstige gevolgen) heeft Ajax wel een winstpunt je gekost, waarbij verder weer eens bleek dat Eddy Pieters Graafland, de fameuze goalie van Ajax, ook niet onfeilbaar is, hoe voortreffelijk zijn werk onder de lat ook moge zijn. Dat ook hem een foutje overkomt is toch vanzelfsprekend, het ver drietige is echter dat een fout van een doelman afgestraft wordt met een goal, de vele fouten van veldspelers echter bijna altijd gecorrigeerd kunnen worden. De Munck had Zondag in Rotterdam óók een goal op zijn geweten, Landman tegen Stormvogels precies zo, volgens Limburgse critici zelfs twee! Vandaag komt Ajax dus tegenover de ploeg van de Rapid-Juliana Combinatie uit Heerlen, kampioen van Nederland 1955/1956, dus nog titelhouder. We her inneren er aan dat Ajax in het gemeentelijke sportpark Kaalheide tegen de roodjakken met 42 heeft verloren, een prikkel te meer om alles op alles te zetten om thans beide punten te veroveren. Natuurlijk blijft het een volkomen open strijd waarbij zowel de een als de ander kan winnen. Maar zeker is dat alle factoren aanwezig zijn voor een goede en aantrekkelijke partij. Rapid geniet de reputatie van goed technisch voetbal te leveren. Rapid zelf gaat vol goede moed naar Amsterdam omdat de Limburgers weten dat zij tegen Ajax geen grof en nodeloos hard spel te duchten hebben, omdat ook Ajax zijn kracht zoekt in technisch goed voetbal. Dat dit de ene keer beter lukt dan een andere maal is logisch, doch het streven van beide clubs willen we prijzen en als voor beeld stellen voor verschillende andere ploegen in de ere-afdeling die hard en vaak grof en ruw spel in hun wapenarsenaal voeren. De enige weg tot beter voetbal schuilt in verbetering van de techniek en de lichaamsconditie. Wij achten bij de ploegen die hedenmiddag in het Ajax-stadion aantreden de factoren aan wezig voor een goede en aantrekkelijke partij voetbal. J. HOVEN. Reguliersdwarsstraat 88, Tel. 37733, Amsterdam Iedere avond van 8-2 uur FLOORSHOW VAM INTERN. ARTISTEN

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1957 | | pagina 3