Oud Papierhandel M. A. WESSELS n.v. i A jaxtegen Sparta GABARET DANCING LOUÏS SQÊZB Groenburgwal 17-19 Amsterdam-C. Telefoon 33066-37307-96507 (Privé K 2964-3707) Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs Spec, inger. v. h. vernietigen van Uw oude archieven Met 21 heeft Ajax één van de mooiste overwinningen in dit seizoen op vreemd terrein behaald tegen een Sparta, dat op dat moment nog tot de serieuze gega digden voor de eerste plaats behoorde. Sedert dien zijn zowel Ajax als Sparta een paar plaatsen afgezakt en beide nemen zij thans een plaats in bij de midden moot, die momenteel bij Ajax begint en bij Sparta eindigt. We gaan daarbij uit van de gedachte dat de huidige ranglijst uit drie gedeelten bestaat, de kop van zes van Feijenoord tot en met V.V.V., de middenmoot van zes van Ajax tot en met Sparta en de staart van zes van G.V.A.V. tot en met Eindhoven. In deze groepe ring kunnen nog wekelijks wijzigingen komen, men kan alleen wel met als aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid aannemen dat de kopgroep geen gevaar te duchten heeft van de huidige staartgroep en dus omgekeerd hetzelfde, clubs uit de kopgroep zullen niet lager zakken dan de middenmoot. De positie van de huidige middenmoot is daarom zo interessant omdat het gevaar af te zakken naar de staartgroep nog steeds niet denkbeeldig is, terwijl er óók nog altijd een kleine mogelijkheid is om zich bij de kopgroep te voegen. Onder deze omstandigheden is de wedstrijd van heden tussen Ajax en Sparta extra interessant. Voor Ajax betekent een overwinning waarschijnlijk een plaats bij de bovenste zes, voor Sparta komt in dat geval een afzakken naar de laatste zes weer dichter bij, al is het begrijpelijk dat men noch bij Ajax, nóch bij Sparta vrees koestert tenslotte tot de laatste twee te zullen behoren. Vanzelfsprekend komt er bij Sparta nog het verlangen bij om revanche te nemen voor de op Spangen geleden nederlaag. Wij zijn echter overtuigd dat ook de Amsterdammers alles in het werk zullen stellen om verder afzakken te ver mijden. Sparta heeft jongstleden Zondag in Rotterdam met 4—2 gewonnen van D.O.S. De doelman van de Utrechtenaren was aanvankelijk slecht op dreef, met het gevolg dat Sparta met de rust een voorsprong had van 4—0. Maar ook al droeg deze onfortuinlijke keeper tot de nederlaag bij, een feit is, dat Sparta's aanval, meestal geleid door de snelle en doortastende vleugel Van EdeBosse- laar, zeer gevaarlijk is, zodat het duo Geelhuizen—Bakker het hard te verduren krijgt. Alle antecedenten zijn er trouwens voor een boeiende en spannende strijd, waarvan het resultaat niet te voorspellen is. Welke uitslag is trouwens wél te voorspellen. Het is maar gooien met de muts er naar, iedere strijd kan een verrassing brengen, terwijl bovendien het geluk een grote rol speelt. Ajax heeft tot nu toe zeven nederlagen geleden, waarvan vier op eigen terrein, namelijk tegen Enschede, Fortuna '54, D.O.S. en Amsterdam. Wij voorzien een pittige en boeiende strijd die, naar we hopen, gespeeld zal wor den in een geest die de herinnering wakker roept aan de vele prettige wedstrijden in het verleden door deze roemruchte clubs gespeeld. J. HOVEN. Reguliersdwarsstraat 88, Tel. 37733, Amsterdam Iedere avond van 8-2 uur FLOORSHOW VAM INTERN. ARTISTEN

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1957 | | pagina 3