AMERICAN HOTEL Amsterdam - Leidseplein 28-30 Lederen kleding beschermt Uw Bij van Veen slaagt iedereen één pers. kamers Tan 7.50 tot f12.-. twéé pers. kamers van f 17.— tot f 25. exclusief ontbijt Zalen voor Feestmaaltijden, Vergaderingen en Congressen Film-cabine met -Toestellen het publiek hebben), terwijl 450.000,aan prijzen, werd uitgekeerd. De reste rende 350.000', werden uitgegeven voor het drukken en verzenden van de formulieren, voor de administratie (die overigens zo veel mogelijk belangeloos door vrijwilligers wordt gevoerd), voor giften aan K.N.V.B.-afdelingen voor noodlijdende clubs, voor een gift voor Hongarije, terwijl eveneens daarvan een bedrag werd gereserveerd voor omzetbelasting en voor eventuele proceskosten. Zo nodig zal de gemeenschappelijke Amateur Voetbal Pool het op een proces laten aankomen. Tot dusverre zijn reeds ruim 400 verenigingen bij deze pool aangesloten en als men dan bedenkt dat men per week voor honderdduizenden guldens gokt op Duitse en Belgische wedstrijden, 'dan krijgt men toch wel heel sterk de indruk dat men bij de hoogste instanties in Den Haag nog niet het juiste begrip heeft van wat hier voor Nederland op het spel staat. De amateurclubs moeten, wélke regelingen er voor de pools ook getroffen worden, op degelijke wijze geholpen worden. Trouwens alle pools, óók die van de profs, verlangen erkenning en de mogelijkheid verder te werken, aan de be hoeften van het lagere voetbal, van de lichamelijke opvoeding van de Neder landse jeugd. Goed zo! Want dat betekent dus dat men eensgezind is in het verlangen o-m het jeugdvoetbal met de opbrengst der pools, hoe de vorm voor lopig ook zal zijn, de vereiste hulp te verlenen. J. HOVEN. TELEVISIE. Onderstaand artikel ontlenen wij aan „De Spartaan", het clubblad van het Rotterdamse Sparta. „Hoe moet de houding zijn van de voetbalwereld tegenover de televisie? Tot dus verre staan de diverse bonden er over het algemeen afwijzend tegenover, al wordt een enkele maal indien er geen competitie- of bekerwedstrijden zijn op die dag in de meeste landen wel toestemming tot uitzending verleend. De pers is er bij elke afwij zing als de kippen bij om te critiseren en ongetwijfeld boekt zij daarmee een (goed koop) succes bij haar lezers. Maar de pers heeft het in deze niet bij het rechte eind. De televisie is een maat schappelijk verschijnsel. Of wij deze uitvinding op zich zelf heilzaam achten (voor onze kinderen, die hun huiswerk verwaarlozen, of voor onszelf, die tot indolent en passief „kijken" verslaven) of niet, doet er niet toe, over een jaar of tien heeft een ieder televisie zoals men nu radio heeft en dan gaat bij slecht weer de neutrale toe schouwer z'n huis niet uit als hij weet de wedstrijd in de huiskamer te kunnen zien. Zeker geeft de televisie geen volledig beeld van het spel, maar ook daar zal nog verbetering in komen en dan is het zelfs de vraag of men vanaf de achterste plaatsen op de tweede ring van het Feijenoord-Stadion het spel beter kan volgen dan thuis in z'n luie stoel. Wel degelijk zal televisie dus, vooral in de wintertijd, een ernstige concurrent wor den. Daarom zij de K.N.V.B. voorzichtig en verlene zij in het algemeen op dagen dat er géén beker'- of competitievoetbal slechts toestemming, tegen betaling van een recht dat b.v. 0,10 per toestel bedraagt. Op deze wijze is men er zeker van, dat op den duur met bijv. 200.000 toestellen een belangrijk bedrag in de kas van de Bond vloeit en wordt tevens voorkomen, dat de televisie-stichting al te enthousiast zal worden voor voetbaluitzendingen. Een dergelijke regeling (met een lager bedrag per toestel) zou ook voor clubwedstrij den gemaakt kunnen worden. Zoals gezegd, de televisie valt niet tegen te houden, evenmin zal de voetbalwereld zich kunnen onthouden van medewerking. Maar de vergoeding van de zijde der televisie-stichting zal niet te gering mogen zijn opdat clubs en Bond niet gedupeerd worden door op den duur onvermijdelijk weggezogen belangstelling." (Ook wij zijn het met de schrijver eens, dat een redelijke vergoeding van de zijde der Televisiestichting voor de K.N.V.B., c.q. clubs, billijk geacht moet wor den. De kwestie heeft echter vele facetten. In een der volgende nummers hopen wij het probleem nader te kunnen behandelen. v. d. Hn.) Grote sortering LEDEREN Dames- en Herenkleding Lange lederen Herenjassen reeds v.a. f 119.50 Betaling desgewenst in 6 maanden ZONDER RENTE Of in 12-18 maanden v.a. f2,- per week Willem de Zwijgerlaan 17-19 Telefoon 88059

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1957 | | pagina 5