Oud Papierhandel M. A, WESSELS n.v. AJAX tegen D.O.S. CABARET DANCING LoUiS SQëZB Groenburgwal 17-19 Amsterdam-C. Telefoon 33066-37307-96507 (Privé K 2964-3707) Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs Spec, inger. v. h. vernietigen van Uw oude archieven Ajax gaat zijn vijftiende wedstrijd spelen voor de ere-afdeling en niet zonder enige bezorgdheid vraagt men zich af of aan de minder succesrijke wedstrijden van deze Decembermaand een einde komen mag en heden het pad der overwin ning weer terug kan worden gevonden. Na de nederlaag tegen Fortuna met 0—2 in het Ajax-stadion volgde een moeizame 0—0 in Venlo tegen V.V.V., op zichzelf geen oneervol resultaat en op Tweede Kerstdag een nederlaag in 's-Hertogen- bosch met 31 tegen B.V.V., een club uit de staartgroep der afdeling die tot nu toe met alle energie vocht om van de voorlaatste plaats af te komen. Dat is het fatale: wie daar in de gevaarlijke zóne is beland, vecht (om het figuurlijk uit te drukken) voor zijn leven en stelt elke tegenstander voor grote problemen. Zo is trouwens niet alleen B.V.V., doch ook Willem II en Eindhoven zullen nog wel uit de hoek komen, zo ook Elinkwijk. De strijd tegen de laatste twee plaatsen zal nog verschillende stadia beleven en wee de ploeg die zich veilig waant, doch dat slechts in schijn is! Het zit Ajax niet mee, wordt gezegd, doch dat lijkt ons nutteloos daar over te filosoferen. Veel belangrijker is het voor Ajax te overwegen, hoe men de ploeg weer zo ver krijgt dat het wèl mee zit! Ajax moge dan geen elftal hebben dat kampioen kon worden (niemand bij Ajax die daaraan dacht), voor het uiterste puntje van de staart zijn de rood-witten toch te goed% Nu zal menigeen denken: die wedstrijd van vandaag tegen D.O.S. zal het her stel kunnen brengen, doch gemakkelijk zal dat óók niet gaan, want D.O.S. is sterker dan de huidige positie doet vermoeden, Amsterdam heeft dat de vorige week in het Olympisch Stadion al ondervonden (de Utrechtenaren wonnen met 2—1) en het elftal dezer Stichtenaren telt verschillende spelers van klasse zowel in verdediging als in aanval. De ploeg heeft een inzinking overwonnen en blijkt weer sterk als weleer te zijn. De Amsterdamse voetbalenthousiasten kunnen zich prepareren op een spannende strijd, waarin Ajax beter spelen moet dan in de laatste weken om te winnen. Nu is al zo vaak gebleken dat Ajax het spelen onder winterse omstandigheden niet best ligt: Ajax op een glad en week veld, dat was meestal Ajax op zijn best, doch vooral de zwaardere spelers hebben het op een hard veld in de sneeuw niet begrepen. Het is echter een vereiste bij het beroeps voetbal dat men van alle markten thuis is en ook op keiharde velden uit de voeten kan. Terwijl we deze letteren aan het papier toevertrouwen, vriest het nog vier graden en is het Oostenwindje nu niet bepaald aangenaam. De sportjournalist vraagt zich af of hij Zondag naar schaatsenrijden of naar voetbal moet en wij voegen er de vraag aan toe of er óók gespeeld moet worden als het levensgevaar lijk kan worden, wanneer men speelt zoals het normaal moet. We wachten af en hopen dat, als er gespeeld moet worden, het moge geschieden op een wijze dat alle 22 spelers morgen welgemutst het Oudejaarsavondfeest kunnen meemaken. J. HOVEN. Reguliersdwarsstraat 88, Tel. 37733, Amsterdam Iedere avond van 8-2 uur FLOORSHOW VAM INTERN. ARTISTEN

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1956 | | pagina 3