Oud Papierhandel M, A, WESSELS n.v. Ajax tegen Sportclub Enschede CABARET DANCING LOUÏS SBèZG Groenburgwal 17-19 Amsterdam-C. Telefoon 33066-37307-96507 (Privé K 2964-3707) Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs Spec, inger. v. h. vernietigen van Uw oude archieven De herinnering aan de goede beurt van Ajax tegen Willem II is al weer aan het vervagen, al was die 50 de oorzaak dat de rood-witten tot vandaag weer aan de kop zijn gegaan. Het is meer dan verwacht werd en op zich zelf een knappe prestatie: negen wedstrijden, twee nederlagen ènzeven overwin ningen. Die veertien punten zijn binnen en al moeten er nog vijf en twintig wed strijden volgen, voorlopig is Ajax een aardig eindje verwijderd van het onprettig krijgsgewoel tegen de beide laatste plaatsen. Zonder die overrompeling door Feijenoord in Rotterdam-Zuid (die toch heus wel blijkt enigszins abnormaal te zijn geweest) zou de positie nog fraaier zijn. Om nog even op die wedstrijd tegen Willem II terug te komen: wat had die Visser een goed debuut en wat een prima partijtje speelden vooral Michels en Bleyenberg! Maar wat werd de wedstrijd door Horn goed geleid. Collega Schil- peroort van 't Handelsblad schreef zeer terecht, dat een goed leider het spelpeil sterk bevordert. Maar ook Bronkhorst is een goed leider. Toch is het, volgens de Rotterdamse pers, zijn schuld dat Feijenoord niet van N.A.C. won en ettelijke spelers gebles seerd werden. Maar Verlegh schreef, dat Feijenoord, toen het gewone tik-tak- spelletje door het forse ingrijpen der Bredanaars geen resultaten opleverde, zich verongelijkt voelde en een zondebok zocht. Maar aldus Verlegh de Breda naars voelden niet de minste lust om zich ter slachtbank te laten leiden. „Laat men spelers als Schouten, Moulijn, Van der Gijp maar kalm in het bezit van de bal, dan zijn ze niet te houden." Dus maar de harde tackles en de gewaagde slidings èn.de geblesseerde spelers. Ook Ajax kan er van mee praten! Bijker al van het begin af aan op non-actief, Den Edel eveneens, Van Mourik tijdelijk uitgeschakeld en nog enkele met lichte blessures doch óók gehandicapt. Dat is het profspel zal men zeggen. Maar profspel houdt niet noodzakelijk ruw en gevaarlijk spel in. Wèl een gebrek aan voldoende technische vaardigheid. We behoeven niet te vertellen, dat een club als Enschede eigenlijk geen grof heid, geen moedwillig hard spel nodig heeft. Met binnenspelers van klasse als Lenstra en Voges is een technische spelopbouw te verwachten en dit duo wordt vqldoende bediend door goede vleugelspelers en een schotvaardige midvoor, de oud-Ajacied Van der Wel. Maar ook de verdediging heeft geen zwakke steeën, kortom dit is werkelijk een goede ploeg en zouden de overigen er zich aan kunnen optrekken dan zou daarmee ons spelpeil in niet geringe mate gebaat zijn. We hopen dat Ajax geïnspireerd wordt door deze sterke tegenstander en goed partij zal geven. J. HOVEN. Reguliersdwarsstraat 88, Tel. 37733, Amsterdam Iedere avond van 8-2 uur FLOORSHOW VAN INTERN. ART!STEN

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1956 | | pagina 3