HET PARGDL Net beste competitie-voetbal, ooit in Nederland vertoond Televisie vakkundig geplaatst! II. OLDË1ÜBROEK MEEUWSEST - CONFECTIE li in kerstraaf 351 - Telefoon 81602 PRIMA SERVICE - DESGEWENST GEMAKKELIJKE BETALING Wij zijn met de ere-afdeling langzamerhand op de goede weg. Er begint zich een doorsnee-spelpeil te ontwikkelen, dat de toets der critiek kan doorstaan en dat men veilig beter kan noemen dan de doorsnee van vroeger. Het moet ook zo want nu hebben we dan het semi-professionalisme en zo hier en daar is het al' professionalisme. Maar toch geldt dia appreciatie nog lang niet voor élke wed strijd die voor de ere-afdeling is gespeeld. We zullen er niet bij name noemen doch ieder van U zal al wel ervaren hebben, dat het spelpeil niet alleen de trotse vlag, ere-aldehng, dekt. Het zijn dan tóch nog merendeels boeiende en spannende wedstrijden, maar er hapert dan toch wel zó veel dat men niet steeds geboden krijgt wat men verwacht en begeert. Met Feijenoord is dat blijkbaar anders. Eindelijk dan toch eens wedstrijden, waar men het summum van hoogtij-voetbal te aanschouwen krijgt. Eindelijk voetbal dat de voetbalverslaggevers tot kokende geestdrift brengt. Leest wat de sportredacteur van De Maasbode er onder meer van verteld: „Feijenoord heeft vandaag alles overtroffen wat er ooit tevoren in omtrent zeven- Nederlands competitie-voetbal aan zuivere kwaliteit is vertoond. Alles, techniek, tempo, spelinzicht, fysieke conditie ende grootmoedigheid om een gerespecteerde aloude tegenstander niet te verpletteren! Want dat had Feijenoord vandaag, nu na tien jaren de „klassieker van het Westen" in ere werd hersteld in ve'dTe"ranselen oude erfrivaal Ajax met dubbele, verpletterende cijfers van'het tnfeJinn70ri!Ci heeft.dal niet gedaan. Het heeft zich, via een 5—0 ruststand, beperkt tot een 7 3 overwmningsseore; maar als bij dergelijke cijfers reeds van beperking sprake is, dan is meteen ook wel duidelijk hoe groot vandaag Feijenoord's superiori teit over Ajax is geweest. Een superioriteit die tot uiting kwam in een partij voetbal die ge1draZ|JnIïvegrriarten N-N-V.B.-competitie nog nooit is vertoond. Een superioriteit aat, werd door technische capaciteiten en door tactisch inzicht, maar waar- aan aoor tempo de doorslag werd gegeven." u vï'ordt dan nog verteld dat Ajax heus zo slecht niet was en bijvoor beeld Anderiesen zich goed hield, maar het ook niet bolwerken kon, geen schande „want ook een Van der Hart en zijn adjudanten Kuys en Wiersma, ook een Jouquet, een Posipal en een Billy Wright zouden tegen deze Feijenoord-voorhoede machteloos hebben gestaan." Dat is dan inderdaad de triomf van het beroepsvoetbal, van de club die op het juiste moment de juiste aankopen deed en zo zich aanpassend aan de eisen van het beroepsvoetbal de weg naar het succes baande. "^zeventig Jaren werd niet zulk competitievoetbal in Nederland vertoond," schrijtt onze confrater van de Maasbode. Het lijkt ons dat hij gelijk kan hebben, al is het buitengewoon moeilijk het spel van opvolgende generaties te vergelijken. Het is altijd haast zo geweest dat men jaren achtereen een sterke top had. R.A.P. was eens (in zijn tijd zeer sterk), H.V.V. weer sterker in later jaren en de kam- pioensploeg van 1917 1920 van Ajax was jaren lang naar een vrijwel overeen stemmend oordeel van tijdgenoten, de sterkste ploeg nog lange jaren daarna. Nu k T7> Feijenoord. Of is het Sportclub Enschede? Feijenoord won van Sport club Enschede, doch de zwarte Twentenaren zijn in de laatste weken sterker en sterker geworden. Het moet tóch nog blijken wie de sterkste is. En na deze twee zal men ook met Fortuna '54 en D.O.S. rekening moeten houden. Ze komen alle maal nog bij Ajax op bezoek. Men zal hier nog wat beleven! J. HOVEN. Voordelige aanbieding Costuums met 2 pantalons vanaf f 108.00 Moderne sportcombinaties vanaf f 69.50 Alléén Weteringschans 181, Amsterdam, Telefoon 39807

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1956 | | pagina 6