Het litnoleumliuis smmr Waar men van spreekt D. W. DE KRUYFF Zn. Rokin 50, Amsterdam-C. Telefoon 37048 Vraagt ons deskundig advies Het leggen van linoleumvloeren eist vakkennis Er zijn momenten in het leven, waarop het gedachtenleven van een mens wordt beheerst door gebeurtenissen, waarbij hij vaak zelf niet direct is betrok ken. In de afgelopen weken hebben zich dergelijke gebeurtenissen voorgedaan. En hoezeer de belangstelling voor andere feiten dan verflauwt, is duidelijk gebleken. Velen, die gewoon zijn de ontwikkelingen op sportgebied onvermoei baar te volgen, hebben twee weken geleden lusteloos aan de knoppen van hun radiotoestel gedraaid; lusteloos, omdat hun belangstelling voor de reportage van de wedstrijd DenemarkenNederland door de trieste berichten, die aan de uitzending vooraf waren gegaan, uiterst gering was geworden. De wedstrijd DenemarkenNederland was onbelangrijk geworden, niet alleen voor de luiste raars, maar óók voor een aantal spelers, zoals wij van een der leden van de Keuze-Commissie vernamen. Het bestuur van het Nederlandsch Olympisch Comité heeft, zodra de betekenis van deze berichten werd beseft, een besluit genomen, dat wij ten zeerste hebben bewonderd een besluit met zulk een kracht van principe, dat een aantal vroe ger door dit college gemaakte fouten daardoor in feite van geen betekenis meer werd. Het besloot de inschrijving van een Nederlandse ploeg voor de Olympische Spelen te annuleren en deze beslissing werd unaniem en onmiddellijk bekrach tigd door de sportbonden. Het Nederlandse sportpubliek begréép en accepteerde het standpunt. Het be gréép, dat de sport in het ingewikkelde stelsel van internationale en maatschap pelijke verhoudingen niet een positie inneemt, waarin zij zich kan onttrekken aan gebeurtenissen, die deze verhoudingen aantasten. En het accepteerde het feit, dat vele offers tevergeefs waren gebracht. Offers: van athleten en van diegenen, die de uitzending mogelijk hebben gemaakt. Wij betreuren het daarom zeer, dat nauwelijks een week na het (unaniem) nemen van het besluit reeds stemmen zijn opgegaan, de beslissing te herzien. „Men moet sport en politiek gescheiden houden", is de (holle) frase, die veelal wordt gebezigd. Het bestuur van het N.O.C. heeft op deze stemmen stérk ge reageerd. Wij hopen, dat het dit zal blijven doen: zijn standpunt heeft en niet alleen in óns land veel waardering gevonden. DE MAN VAN COLOMBES. Frankrijk heeft Pol Anoul en het legendarische doelpunt, dat hij maakte in 1948 aldus lazen wij in de „Gazet van Antwerpen" nog niet vergeten. Dat is duidelijk vastgesteld, toen Houf Zondag j.l. tijdens de in het stadion Colombes gespeelde wedstrijd Frankrijk—België (6—3) bezig was een prestatie te leveren, welke die van zijn stadgenoot ver overtrof. Het gebeurde halverwege de eerste helft. Houf rukte van de middenlijn op, passeerde enkele tegenstanders, plaatste de bal naar Orlans en kreeg deze on middellijk terug. En besloot daarna zijn actie met een bijzonder hard schot, dat de Franse doelverdediger slechts moeizaam kon verwerken. Houf kreeg de bal opnieuw in zijn bezit, maar zijn scoringspoging bleef opnieuw zonder resultaat, omdat nu achterspeler Marcel op miraculeuze wijze redde. „L'Homme de Colombes" de man van Colombes dat was de naam, die het schaars opgekomen Franse publiek (het stadion was verre van uitverkocht)

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1956 | | pagina 4