Oud Papierhandel M. A. WESSELS n.v. Ajax tegen Willem II GABARET DANCING LoUiS S&ÊZG Groenburgwal 17-19 Amsterdam-C. Telefoon 33066-37307-96507 (Privé K 2964-3707) Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs Spec, inger. v. h. vernietigen van Uw oude archieven Ajax heeft j.l. Zondag het hoofd moeten buigen voor de sterke ploeg van Feijenoord. Dat is geen schande, het is een feit dat Feijenoord een ploeg ver kregen heeft van grote allure, die alleen blijkbaar niet altijd op volle toeren draait, getuige de nederlaag in Utrecht tegen D.O.S. veertien dagen geleden met 40. D.O.S. bezit echter ook een zeer sterke ploeg die in Utrecht nauwelijks te slaan is en j.l. Zondag in Tilburg met één doelpunt verschil ook van Willem II won. Dat Ajax tegen het geweld van Feijenoord niet opgewassen zou zijn is door de rood-witten wel verwacht. Niemand in de Ajax-kring heeft de huidige ploeg als serieuze kampioenscandidaat beschouwd, al is het feit dat ze tot j.l. Zondag de leiding had op zichzelf een goede prestatie. Men weet de zwakke kanten, men is zich bewust dat er nog wel meer nederlagen volgen, doch.men gelovè niet dat Enschede en Feijenoord onoverwinnelijk zijn. Ook met Fortuna moet nog rekening gehouden worden. Ajax zal lering trekken uit de nederlaag van j.l. Zondag. Het feit dat er nog drie goals gescoord werden is op zichzelf zo slecht niet. Er is een periode in de eerste helft geweest toen de aanval van Feijenoord volkomen overheerste en niet te houden was, waarbij Den Bleijker te veel vrij spel gelaten werd. Doch overigens heeft Ajax niet slecht gespeeld, in elk geval alles in het werk gesteld er van te maken wat mogelijk was. Willem II zagen we tegen Amsterdam in het Olympisch Stadion de grootste zege van het seizoen behalen en toen is ons wel gebleken hoe sterk de aloude Tilburgse club is. Om het even: Ajax zal alles op alles zetten om niet in paniek te geraken en goed partij te geven. Was Feijenoord een historische tegenstander van Ajax, Willem II is dat nog van ouder datum. De Tilburgers namen in 1913—1914 (toen H.V.V. voor de acht ste en laatste maal kampioen werd!) al een keer deel aan de kampioens-compe- titie en in 19151916 werd Willem II voor het eerst kampioen van Nederland. Ook in 19161917 nam Willem II weer deel aan de kampioenscompetitie, het volgend jaar óók, doch toen was Ajax voor het eerst kampioen en aanstonds kampioen van Nederland. Ook het volgende jaar (1917—1918) heeft Ajax de titel (ongeslagen!) behaald, doch toen was N.A.C. Zuidelijk representant. Eerst in 19331934 hebben beide ploegen elkaar weer in de kampioenscompetitie ont moet, ook toen werd Ajax landskampioen. Dat wat het verleden betreft. Uit die tijd dateert een prettige verhouding tussen beide verenigingen, die door de wedstrijd van heden, naar we hopen, weer versterkt mag worden. J. HOVEN. Reguliersdwarsstraat 88, Tel. 37733, Amsterdam Iedere avond van 8-2 uur FLOORSHOW VAN INTERN. ARTISTEN

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1956 | | pagina 3