AMERICAN HOTEL Amsterdam - Leidseplein 28-30 Lederen kleding beschermt Uw gezondheid!! Bij van Veen slaagt iedereen één pers. kamers ran f 7.50 tot f12.-. twéé pers. kamers vanfl7.- totf25.- exclusief ontbijt Zalen voor Feestmaaltijden, Vergaderingen en Congressen Film-cabine met -Toestellen terwijl onze verdedigers de bal toch meestal niet onderscheppen konden. De Nederlandse passes waren zó onzuiver, dat de snel ingrijpende Britten bijna altijd eerder bij de bal waren dan onze landgenoten. Ja, dat is de cardinale fout van ons Nederlands elftal, het zeer slechte plaatsen van de bal. Men ziet het trouwens elke week ook in onze ere-afdeling. Alleen als een tegenpartij zo langzaam speelt dat onze spelers de tijd krijgen, dan wordt er goed geplaatst. Ons aller Abe kwam er bij voorbeeld niet aan te pas. Twee of drie kèer maar gaf hij een bal goed en behendig door, doch veel vaker plaatste hij buiten het bereik van een partijgenoot. Moulijn begon in hoog tempo en wekte het vermoeden dat hij een versterking zou betekenen. Hij zwenkte een paar keer keurig naar binnen. Maar het was heel gauw afgelopen en na rust was hij nergens meer, bovenal omdat de Engelsen veel te fors en agressief voor de jonge Feijenoorder waren. We zouden zo door kunnen gaan, het is in zo'n eenzijdige wedstrijd ook wel uiterst moeilijk voor onze landgenoten, die deze klasse beslist niet benaderen. Merkwaardig is zo opgetogen het publiek was. Het speet de toeschouwers wel zeer, dat onze landgenoten zo zeer in de minderheid waren en zo'n lesje kregen, doch ze hebben allen genoten van het Britse spel en waren na afloop opgetogen. Een hernieuwd bewijs van de sportieve begrippen van het Amsterdamse publiek. Vóór het begin memoreerde de heer Brunt van de K.N.V.B. in sobere bewoor dingen het overlijden van Tom Whittaker, de in geheel Engeland zeer populaire oud-speler en trainer van Arsenal. Hij heeft de stopperspil en zijn ploeg tot een groot succes en tot navolging voor de gehele wereld gemaakt. Er werd voor het begin een minuut stilte betracht ter ering van zijn nagedach tenis. J. HOVEN. DR. VAN ZIJLL OVER HET OLYMPISCH AMATEURISME. In zijn academisch proefschrift, waarop hij te Leuven tot doctor in de Licha melijke Opvoeding promoveerde, schrijft Dr. Van Zijll o.a. over het Olympisch amateurisme: „Men ziet op de Spelen steeds meer de prestaties en de records stijgen en of schoon dat in vele gevallen een louter individuele levensprestatie van de betrok ken enkeling is, is het in zeer vele andere gevallen het gevolg van faciliteiten, welke in het betrokken land öf door de staat öf op andere wijze voor de selectie en voor de betrokken athleet of het betrokken team zijn verleend. Daarbij maakt het in de practijk weinig verschil of het de staat is of het op andere wijze ge schiedt: het onloochenbare feit ligt er, dat men nu eenmaal meer kan bereiken wanneer men in staat wordt gesteld meer tijd en meer en betere training en uitrusting achter zich te hebben, dan wanneer zulks „thuis" op voortdurende moeilijkheden des dagelijksen levens stuit." Dit komt in minder academisch wetenschappelijke bewoordingen hierop neer dat het Olympisch amateurisme een paskwil is en dat het amateurisme in het algemeen heel iets anders is geworden dan het was. J. H. Grote sortering LEDEREN Dames- en Herenkleding Lange lederen Herenjassen reeds v.a. f 119.50 Betaling desgewenst in 6 maanden ZONDER RENTE Of in 12-18 maanden v.a. f2,- per week Willem de Zivtjgerlaan 17-19 Telefoon 88059

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1956 | | pagina 5