Oud Papierhandel M. A. WESSELS n.v. AJAX tegen Elinkwijk CABARET DANCING LoUiS SQëZB Groenburgwal 17-19 Amsterdam-C. Telefoon 33066-37307-96507 (Privé K 2964-3707) Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs Spec, inger. v. h. vernietigen van Uw oude archieven De sensatie van het ongeslagen record (nota bene na vijf van de 34 wedstrijden!) is gebroken en met een bijna sadistische voldoening heeft men in zekere organen melding gemaakt van de zege van Rapid J.C. van j.l. Zondag op Ajax, het heette zelfs in verschillende opgaven 4—1, de heren hebben het niet kunnen afwachten dat Klaas Bakker kort voor tijd nog een tegenpunt maakte. Wij geloven niet dat de insiders van Ajax zich over deze uitslag verbaasd hebben, want iedere Ajacied weet dat Ajax geen superploeg bezit en tegen zo sterke tegenstanders als in deze eredivisie vereend zijn, nederlagen niet kunnen en niet zullen uitblijven. Hoofd zaak is echter dat de ploeg van Ajax op eervolle wijze partij geeft en met de goede start heeft getoond ook tot overwinnen in staat te zijn. De strijd wordt echter steeds zwaarder, want zo langzamerhand is wèl duidelijk geworden dat Fortuna '54, Feijenoord en Enschede de sterksten zijn, althans voor het ogenblik, want men bedenke wel dat we nog maar aan het begin staan en er nog heel wat verschuivingen kunnen plaats vinden. Zo is ook al wel duidelijk geworden, dat, ook al degraderen er nu maar twee van de achttien, de strijd tegen de 17e en 18e plaatsen ongekend fel zal worden. We verwachten ook heden een zeer moeilijke taak voor Ajax en nemen het „voorspellers" niet kwalijk, dat zij een 2 achter Ajax—Elinkwijk zetten. Het feit dat Elinkwijk j.l. Zondag zo'n zware nederlaag leed tegen stadgenote D.O.S., zal wel geen nuchter beoordelaar tot de conclusie brengen, dat Elinkwijk zo zwak is dat het verder de rol gaat vervullen van het lam dat zich gewillig naar de slachtbank leiden laat. Elinkwijk is nu eerst recht geprikkeld tot een uiterste krachtsinspanning, de wil om te zegevieren zal bij deze jonge club (we menen zelfs dat Ajax nog niet eerder contact met deze vereniging had) groot zijn, sterker dan ooit. Zal dit met Ajax precies zo gaan? Zal de eerste nederlaag voor de competitie alle spelers tot de wetenschap gebracht hebben dat alleen als alle elf zich voor de volle honderd procent geven, een gunstig resultaat in deze competitie mogelijk is. In verslagen werd gemeld dat Rapid J.C. feller en enthousiaster speelde dan Ajax en enkele spelers van Ajax (één speciaal) werden vermeld om hun lakse spel. We hopen dat nu Loek den Edel, die altijd fris en energiek er op af stevent, er weer bij is, en allen de sterke tegenstanders flink en energiek tegemoet zullen treden. Dan wordt het wel een boeiende en spannende kamp. J. HOVEN. Reguliersdwarsstraat 88, Tel. 37733, Amsterdam Iedere avond van 8-2 uur FLOORSHOW VAR INTERN. ARTISTEN

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1956 | | pagina 3