AMERICAN HOTEL Amsterdam - Leidseplein 28-30 f Onze amateurs verloren in Duitsland Lederen kleding beschermt Uw gezondheid!! Bij van Veen slaagt iedereen één pers. kamers van f 7.50 tot f 12.-. twéé pers. kamers van f 17.- tot f 25. exclusief ontbijt Zalen voor Feestmaaltijden, Vergaderingen en Congressen Film-cabine met -Toestellen 12, Duitsland—Nederland 12, België—Nederland 01, Zwitserland—Neder land 13. Deze reeks voort te zetten in de aanstaande uitwedstrijden tegen België en Denemarken zal niet mee vallen. Het is duidelijk dat hier alleen kans op zal zijn als zowel verdediging als aanval sterker spelen, beter plaatsen, sneller handelen en denken. Alleen een topprestatie kan tot het gewenste resultaat leiden. Is Cor van der Hart nog niet „op stoot" dan kan men beter een plaatsvervanger nemen. Trouwens op nog enkele andere plaatsen lijkt ons versterking niet onmogelijk. Een Rotterdams confrater zei dat Schouten stellig beter is dan Bosselaar en in het Zuiden prefereren velen Carlier op de vleugel in plaats van Koopal. En als Appel „fit and well" is, zou hij dan niet een trial moeten hebben? Men neme een proef met de in deze geest gewijzigde elf tegen een sterke tegenstander. Men arrangere op een 'Woensdagavond zulk een wedstrijd in een stadion, waar veel publiek aanwezig zal zijn! J. HOVEN. Het Nederlands amateurelftal heeft Woensdag in het Duitse grensplaatsje Bocholt een 4—1 nederlaag geleden tegen de Duite amateurploeg; een nauwelijks verrassend resultaat. Nauwelijks verrassend, omdat het bijzonder moeilijk blijkt uit de 350.000 amateurspelers in ons land een sterk representatief elftal te formeren. Onze amateurs hebben eenvoudig nog niet het niveau van hun collega's in de om ringende landen bereikt. Bovendien is de voorbereiding voor het duel, dat o.i. veel te vroeg in het seizoen werd geprojecteerd, beslist onvoldoende geweest. In tegenstelling tot vorig jaar werden namelijk geen centrale trainingsbijeenkomsten voor de ge selecteerden gehouden. Bij de fusie tussen de K.N.V.B. en de N.B.V.B. en de daaruit voortvloeiende invoering van het semi-professionalisme werd, en wij moeten aannemen als een concessie, bepaald, dat de wedstrijden van het selectieteam van amateurs (het Nederlands amateurelftal) als officiële interlandduels zouden gelden. Men heeft daarmee o.i. het amateurvoetbal geen goede dienst bewezen. De toch reeds geringe belangstelling voor de prestaties der amateurs en o.i. verdiénen zij belangstelling zal nog meer tanen als gevolg van de negatieve resultaten. En daarmee ook de belangstelling voor de prestaties van de amateurclubs. Het zou daarom verstandig zijn, indien men voorlopig géén wedstrijden meer projecteerde voor de amateurploeg. Wellicht kan men over enkele jaren wél een sterk team formeren. Dan pas krijgen de wedstrijden enige betekenis. En kan men desnoods óók het „officiële" karakter van de duels handhaven. Met reden. De wedstrijd in Bocholt heeft aangetoond, dat ook de leiders van de amateur ploeg weinig vertrouwen hadden in de prestaties van hun pupillen. Er werd een sterk defensieve tactiek ontworpen: een dubbele „stopper". Voor de hoofdstad was het prettig, dat de centrale figuur in dit systeem Guus v. Ham van Zeeburgia was. Van Ham heeft, aldus begrijpen wij uit de verslagen voortreffelijk gespeeld. Als „extra stopper" heeft hij vele Duitse aanvallen afgebroken en stimuleerde de ploeg bovendien zó, dat Nederland nog een doelpunt scoorde. De inleiding was een knappe pass van de Zeeburgiaan op Bakker, die onmiddellijk Verhoeven in het spel betrok. Het werd een treffer. Van Ham was echter de enige, die tot constructief spel kwam. En dat was uiteraard ontoereikend voor een succes. Zo niét doorgaan, K.N.V.B.! G. v. d. HEIJDEN. Grote sortering LEDEREN Dames- en Herenkleding Lange lederen Herenjassen reeds v.a. f 119.50 Betaling desgewenst in 6 maanden ZONDER RENTE Of in 12-18 maanden v.a. f2,- per week Willem de Ztvijgerlaan 17-19 Telefoon'88059

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1956 | | pagina 5